Muş’ta musluktan çamurlu su aktı

Muş’ta bazı mahallelerde ki vatandaşlar çeşmeden akan suyun bulanık ve kirli olmasından şikayetçi.

Muş’ta musluktan çamurlu su aktı
Muş’ta musluktan çamurlu su aktı
Harun Seçkin
  • Yayınlanma10 Temmuz 2024 00:35

Sizlerin desteği ve katkılarıyla daha hızlı ve doğru haberler sunabilmek için WhatsApp haber ihbar hattımıza yaşadığınız, tanık olduğunuz olayları bize anında bildirebilirsiniz.

HABER49- Çeşme suyunun bulanık akmasından dolayı tedirgin olan bazı vatandaşlar evlerinde çamaşır ve bulaşıklarını dahi yıkayamazken, içme suyu olarak başka yerlerden su getirerek ihtiyaçlarını karşılıyor.

 

BULANIK AKAN İÇME SUYU HALKI TEDİRGİN EDİYOR!

 

www.haber49.net Whatsapp ihbar hattımıza gelen ihbarlarda vatandaşlar, evlerinden akan çeşme sularının bulanık ve çamurlu olması nedeniyle içilemediğini söyledi.

 

Muş’un bazı yerleşim bölgelerinde en ufak bir yağmur yağdığında suları bulanan içilmez kullanılmaz bir hale gelen sular vatandaşı korkutuyor.

 

 

Şebeke suyunun hastalık yapmasından korktuğunu belirten vatandaşlar, belediye yetkililerinin bu soruna çözüm bulmasını aksi halde başta çocuklar olmak üzere bulanık sudan içenlerde sağlık sorunlarının ortaya çıkabileceğinden korktuklarını belirtiyorlar.

 

 

An itibariyle Muş merkez Muratpaşa mahallesinden musluktan akan çamurlu suyu kovalara doldurarak www.haber49.net Whatsapp ihbar hattına gönderen bir takipçimiz, suya lağam suyu mu? yoksa yağmur suyu mu? karıştığını bilmediklerini ifade ederek endişelendiklerini belirtti.

 

Vatandaşlar konu ile alakalı Muş Belediyesi’nden açıklama bekliyor.