Muş’ta ishal salgını alarmı: Vakalar arttı endişe başladı!

Muş’ta hastanenin acil servisi dolup taşıyor. Muş Devlet Hastanesi’nde ishal, halsizlik, öksürük, ağrı ve ateş gibi şikayetlerle dolup taşıyor.

Muş’ta ishal salgını alarmı: Vakalar arttı endişe başladı!
Muş’ta ishal salgını alarmı: Vakalar arttı endişe başladı!
Haber49 Editör
  • Yayınlanma1 Temmuz 2024 20:03

Sizlerin desteği ve katkılarıyla daha hızlı ve doğru haberler sunabilmek için WhatsApp haber ihbar hattımıza yaşadığınız, tanık olduğunuz olayları bize anında bildirebilirsiniz.

HABER49- Son günlerde üst solunum yolu şikayetiyle doktora başvuranların sayısında ciddi artış gözlemlenirken, özellikle bebek ve çocuklarda daha fazla görülen ishal, halsizlik, öksürük, ağrı ve ateş gibi şikayetlerle hastanelerin acil servisleri dolup taşıyor.

 

 

Muş’ta salgın söylentileri açığa çıktı. Son bir aydır Muş Devlet Hastanesi’ndeki yoğunluk salgın söylentilerini açığa çıkardı.

 

Çocuklarla birlikte yetişkinlerde de kusma, ishal ve ateş şikayetlerinin artması söylentileri doğrular nitelikteki vakalar olurken Sağlık Müdürlüğünden konuyla ilgili açıklama bekleniyor.

 

Muş Devlet Hastanesi’nde son bir aydır anormal hasta yoğunluğu yaşanıyor. Çocuklarda kusma, ishal, ateş şikayetinin arttığını ifade eden yetkililer salgın olabileceğini ifade ettiler. Bununla birlikte hastane acilinde son zamanlarda kusma, ishal, yüksek ateş şikayetlerinden gelenlerin sayısında anormal artış olduğu ifade edildi.

 

 

MUSLUK SUYU MİKROPLU?

 

Muş genelinde yaşanan ishal, kusma ve ateşe bağlı rahatsızlıklar musluk suyunun temiz olup olmadığı sorusunu akıllara soru işareti getirdi. Kent genelinde bir çok kişide aynı belirtilerin görünmesi kafaları karıştırdı.

 

Acil başta olmak üzere hastaneye gelen çocukların çoğunda kusma, ishal ve ateş rastlanırken son zamanda Muş’un içme suyu arıtma tesisinin henüz devreye girmemesi şikayetin arttığının gözlendiği vurgulandı.

 

İSHAL VE KUSMA UZUN SÜRÜYOR!

 

Aileler kusma ve ishalin 5-6 gün sürmesiyle endişe yaşarken doktorlar bir hafta 10 günü bulan kusma ve ishaller görülmesine rastlandıklarını belirttiler. Hastalığı 20 gündür atlatamadıklarını söyleyen hastalar salgın şüphesine dikkat çektiler.

 

HABER: EMRULLAH ÖZBEY