Muş’ta güzel şeyler de oluyor!

Hasköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Necdet Bozyel, makam aracı kullanmak yerine kendi özel aracı ile kurumun işlerini hallediyor. Ülke genelinde alınan tasarruf tedbirleri ile Kamudaki tasarruf kapsamında Kamu Tek Hesabı ve Hazine’nin borçlanma ihtiyacının düşürülmesi hedefleniyor. Araç kiralamada üst sınır kuralının sürdüğü plana göre, kamunun yeni bina yapımı, acil ihtiyaç durumu dışında durduruldu. Bu kapsamda […]

Muş’ta güzel şeyler de oluyor!
Muş’ta güzel şeyler de oluyor!
  • Yayınlanma26 Eylül 2018 09:35
  • Güncelleme22 Şubat 2024 17:02

Hasköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Necdet Bozyel, makam aracı kullanmak yerine kendi özel aracı ile kurumun işlerini hallediyor.

Ülke genelinde alınan tasarruf tedbirleri ile Kamudaki tasarruf kapsamında Kamu Tek Hesabı ve Hazine’nin borçlanma ihtiyacının düşürülmesi hedefleniyor. Araç kiralamada üst sınır kuralının sürdüğü plana göre, kamunun yeni bina yapımı, acil ihtiyaç durumu dışında durduruldu. Bu kapsamda 2014 yılında Hasköy İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlayan Necdet Bozyel, 8 ay araç kiralama sürecinin ardından gider ve masraflardan dolayı araç kiralama işinden vazgeçerek, kendi aracını kullanmaya başladı. Yaklaşık 4 yıldır kendi aracıyla kurum işlerini özel aracıyla halleden Bozyel, birçok kurum amirine de örnek oluyor. Devlet tasarruf tedbirlerine destek olmanın yanı sıra 2014 yılında bu yana Hasköy eğitim çıtasını da her geçen gün yükseltmeyi başaran Müdür Bozyel, yetim ve ihtiyaç sahibi aileleri de ihmal etmiyor.

HASKÖY TEOG’DA SIÇRAMA YAPTI

2014 yılında TEOG sınavında yüzde 47´lik başarı oranını ile 2015-2016 eğitim-öğretim yılında yüzde 53,6´ya yükselten Hasköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, büyük bir başarıya imza attı. 2016-2017 TEOG ortalamasında büyük bir sıçrama yaparak il genelinde TEOG birincisi olan Hasköy ilçesi, 2013-2014, 2014-2015, 2015-2016, 2016-2017 eğitim öğretim dönemlerinde ise toplamda 8 puanlık bir artış başarısı göstererek, eğitim kalitesine büyük katkı sağladı. Çok sayıda Fen Lisesi, Anadolu Lisesi, İmam Hatip Lisesi ve bir çok liseye öğrenci yerleştirmeyi başaran Hasköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, bu başarıların yanında devlet bütçesinden ayrılan imkanları da en kısıtlı şekilde kullanıyor.

HAFTA SONLARINDA DA MESAİ YAPIYOR

Hafta sonunda da kurumdaki işleri takip etmeye devam eden Müdür Bozyel, mesai mefhumu gözetmeksizin çalışıyor. Sosyal medya hesaplarını da aktif olarak kullanan Bozyel, buradan takipçi öğretmen ve aileleri de çeşitli konularda bilgilendirerek, eğitim noktasında moral motivasyonu yükseltiyor. Pozitif yapısı ile gönüllere taht kurmayı başaran ve ilçe halkı tarafından da benimsenen İlçe Milli Eğitim Müdürü Necdet Bozyel, ilerleyen günlerde de eğitime çok şey katacağa benziyor.

MAKAM ARACI YERİNE ÖZEL ARACINI KULLANIYOR

Kamuya ait makam aracını kullanmaktan imtina eden Müdür Bozyel, ilçeye bağlı en ücra köy okuluna da kendi özel aracı ile giderek, devletin parasını çarçur etmekten kaçınıyor. Hemen hemen her kuruma örnek olacak bu davranışları sergileyen Bozyel, büyük bir alkışı da hak ediyor.HABER49