Muş’ta gelin ve damatları kızdıran karar!

Muş’ta bu pazar berberlerde başladı, haftaya kuaförlere geliyor! Kapatma kararı gelin ve damatları kızdırdı.

Muş’ta gelin ve damatları kızdıran karar!
Muş’ta gelin ve damatları kızdıran karar!
Haber49 Editör
  • Yayınlanma9 Temmuz 2024 11:11

Sizlerin desteği ve katkılarıyla daha hızlı ve doğru haberler sunabilmek için WhatsApp haber ihbar hattımıza yaşadığınız, tanık olduğunuz olayları bize anında bildirebilirsiniz.

HABER49-Ticaret Bakanlığı’nın aldığı berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olması kararı önceki gün itibarıyla berberlerde resmen uygulanmaya başlanırken, gelecek haftadan itibaren pazar günleri kuaförler de hizmet vermeyecek. Gelin ve damatların yanı sıra esnafın da büyük tepkisini çeken kararla ilgili konuşan Muşlu kuaförler, “Neden pazar günü? Haftanın ölü günü olan pazartesi günü yapsınlar.” dedi.

 

Ticaret Bakanlığı aldığı kararla berber, kuaför ve güzellik salonlarına haftanın bir günü kapalı olma zorunluluğu getirmişti. Yapılan anket sonucu kapalı olacak gün pazar olarak seçilirken çıkan karar gelin ve damatlar kadar esnafı da mutsuz etti.

 

UYGULAMA HAFTAYA KUAFÖRLERE GELİYOR

 

Düğün ve etkinliklerin en yoğun gerçekleştiği pazar günü için çıkan kapatma kararı önceki gün itibarıyla berberlerde uygulanmaya başlanırken haftaya ise kuaförlere gelecek.

 

GELİNLER KARA KARA DÜŞÜNMEYE BAŞLADI

 

Düğün hazırlığındaki çiftlerin de büyük tepkisine neden olan Ticaret Bakanlığı hamlesinin ardından damatlar düğünden bir gün öncesine randevu alırken, gelinler ise düğün öncesinde ne yapacaklarını kara kara düşünmeye başladı.

 

HABER MERKEZİ