Muş’ta bayramda gezilecek yerler: Bayram tatilinde nereye gidilir?

Türkiye’de kış aylarının en çetin geçtiği yerlerin başında gelen Muş’ta hava sıcaklıkları artarken piknik yapılacak yerler aranmaya başladı. İşte Muş’ta en güzel piknik yapılacak yerler…

Muş’ta bayramda gezilecek yerler: Bayram tatilinde nereye gidilir?
Muş’ta bayramda gezilecek yerler: Bayram tatilinde nereye gidilir?
Haber49 Editör
  • Yayınlanma16 Haziran 2024 10:03

Sizlerin desteği ve katkılarıyla daha hızlı ve doğru haberler sunabilmek için WhatsApp haber ihbar hattımıza yaşadığınız, tanık olduğunuz olayları bize anında bildirebilirsiniz.

HABER49– Geçmişte aile ziyaretleri anlamına gelen bayram tatilleri, bugünlerde şehirden kaçma ve dinlenme fırsatı olarak görülüyor.
Muş, tarihi ve kültürel zenginliklerinin ön plana çıkan bir şehir olmanın yanı sıra, doğal güzellikleriyle de göz dolduruyor. Özellikle piknik ve mangal yapmak isteyenler için birbirinden güzel alanlara ev sahipliği yapıyor. Muş’ta yaz aylarında sıcaklardan bunalanlar serinlemek ve güzel vakit geçirmek için piknik alanlarına akın ediyor.

 

 

Muş, tarihi güzellikleriyle beraber doğasıyla da kendine hayran bıraktıran bir şehir. Sıcaklardan bunalıp sevdiklerinizle güzel vakit geçirmek istiyorsanız www.haber49.net olarak sizler için Muş’ta piknik yapılabilecek en güzel 8 alanı derledik.

 

 

İşte Muş’ta yapılabilecek en güzel 8 piknik alanı:

 

1-Muş Tarihi Murat Köprüsü

2-Muş Kalesi (Belediye tarafından düzenlenmiş bir piknik alanı)

3-Hasbet Kalesi (Muş’un güneyinde)

4-Muşet Kalesi (Kızılziyaret Dağı’nda)

5-Dolabaş Höyüğü (Malazgirt ilçesinde)

6-Varto Kayalıdere Örenyeri (Merkez ilçeye 40 km uzaklıkta)

7-Bostankale Höyüğü (Malazgirt ilçesinin Botan köyünde)

8-Muş Yağcılar Höyüğü (Muş’a yaklaşık 24 km mesafede)