Muş’ta 33 yıldır bal üretip satıyor!

Muş Merkezde yaşayan Selçuk Levent isimli vatandaş, 33 yıldır kendi ürettiği balları satarak geçimini sağlıyor.

Muş’ta 33 yıldır bal üretip satıyor!
Muş’ta 33 yıldır bal üretip satıyor!
Haber49 Editör
  • Yayınlanma7 Temmuz 2024 13:17

Sizlerin desteği ve katkılarıyla daha hızlı ve doğru haberler sunabilmek için WhatsApp haber ihbar hattımıza yaşadığınız, tanık olduğunuz olayları bize anında bildirebilirsiniz.

HABER49-Muş Merkez istasyon caddesi üzerinde faaliyet gösteren ve işletmeciliğini Selçuk Levent’in yaptığı Balpa dükkânı 33 yıldır bal üretip satıyor.

Levent, bu süre zarfında arıcılıkla uğraşıp kendi ballarını ürettiğini belirtti. “Bu mesleğe özel bir sebep yüzünden girdim ve hala devam ettiriyorum” diyen Levent, balcılığın asıl ve tek mesleği olduğunu vurguladı.

 

 

“ORGANİK BAL ÜRETİYORUZ”

Levent, işlerinin en yoğun olduğu dönemin beşinci ay ile dokuzuncu ay arasında olduğunu ve yılda sadece bir kere, ağustos ayının biri ile yirmisi arasında bal hasadı yaptıklarını belirtti.

Muş’un küçük bir yer olduğunu ve müşterilerin genelde tanıdık olduğunu söyleyen Selçuk Levent, www.haber49.net’e konuştu.

 

Levent, “Muş küçük bir şehir ve dolayısı ile herkes birbirini tanıyor. Onun için kalitemiz bizim 33 yıldır referansımız.Ürettiğimiz ballar zaten organik, kötü bal satsak 33 yıl bu sektörde dayanabilir miyiz? Bunun bir göstergesinin olması lazım bence.” dedi.

 

 

Her meslekte olduğu gibi bizim mesleğimizin de zorluklar var diyen Levent, “Balpa Balcı dükkânı müşterilerine doğal ve sağlıklı bir ürün sunma konusunda da kararlı. Uzun yıllardır kalitemizden asla ödün vermedik. Mevsim şartları iyi olmazsa kaliteli bal elde etmekte zorlanıyoruz, bu da bizi ekonomik olarak zarara uğratabiliyor” ifadelerini kullandı.

 

HABER:YAĞMUR CİN