Muşlular tercihini yaptı

Muş’ta sıcaklıkların 30 derecenin üzerine çıkmasıyla birlikte vatandaşların şerbetli tatlı yerine sütlü tatlılar, soğuk içecekler ve dondurmaya rağbeti arttı.

Muşlular tercihini yaptı
Muşlular tercihini yaptı
Amine Akçan
  • Yayınlanma8 Temmuz 2024 17:32

Sizlerin desteği ve katkılarıyla daha hızlı ve doğru haberler sunabilmek için WhatsApp haber ihbar hattımıza yaşadığınız, tanık olduğunuz olayları bize anında bildirebilirsiniz.

HABER49- Muş’ta sıcaklıkların artmasıyla birlikte vatandaşlar yemekten sonra serinleten lezzetler arıyor. Muş’taki işletmeler yaz aylarında dondurma ve meyveli içeceklere ilginin arttığını belirtti.

 

 

Havaların ısınmasıyla birlikte tatlı satışlarında değişiklikler gözlemlendi. Sütlü tatlılara yönelen vatandaşlar, esnafın yüzünü güldürdü.

 

 

Havalar soğukken şerbetli tatlı satışlarının arttığını, havalar ısındığında ise sütlü tatlılara geri dönüş olduğunu belirtti. Sütlü tatlıların daha çok sevildiğini vurgulayan tatlıcı Şahin Kadan,  “Bizim şubelerimiz var belediye ve has köyde genelde kaliteli ürünler satmaya çalışıyoruz. Yani kalite her zaman kazandırır. Havaların ısınmasıyla şerbetli tatlılardan ziyade sütlü tatlılar tercih ediliyor. Bununla birlikte, soğuk içeceklerde buzlaç, tatlı olarak da soğuk baklava ve dondurma en çok tercih edilmektedir” ifadelerini kullandı.

 

 

HABER: AMİNE AKÇAN/ÖMER VARLIK