Muşlu yazar kitabını İstanbul Muş Vakfı’nda tanıttı

Muş Sevdalısı Hemşerimiz Ömer Faruk Gülşen, Muş’un tarihsel ve kültürel varsıllığı bilinmelidir diyerek, Muş Vakfı’nda yeni yazdığı kitabı tanıttı.

Muşlu yazar kitabını İstanbul Muş Vakfı’nda tanıttı
Muşlu yazar kitabını İstanbul Muş Vakfı’nda tanıttı
Muhammet Buğra Has
  • Yayınlanma10 Temmuz 2024 15:16

Sizlerin desteği ve katkılarıyla daha hızlı ve doğru haberler sunabilmek için WhatsApp haber ihbar hattımıza yaşadığınız, tanık olduğunuz olayları bize anında bildirebilirsiniz.

HABER49- Dağcı, Gezgin ve Muş Sevdalısı Araştırmacı Yazar Ömer Faruk Gülşen’in “Geçmişten Geleceğe Miras Muş” adlı kitabı İstanbul’un Fatih ilçesinin Vefa semtinde bulunan Muş Eğitim ve Kalkındırma Vakfı’nda (MUŞ VAKFI) tanıtıldı.

 

 

Bir şehrin kültürel hafızasını oluşturan yapılarından tutun, içinde yaşayan insanlarına kadar birçok önemli bilgileri, belgeleriyle birlikte bir araya getiren ve Dağcı, Doğa Fotoğrafçısı ve Araştırmacı Ömer Faruk Gülşen tarafından kaleme alınan “Geçmişten Geleceğe Miras” kitabının galası Muş Vakfı’nda yapıldı.

 

Büyük bir katılım ile gerçekleşen tanıtımda zengin bir Muş Arşivi bulunan kitap, tüm katılımcılardan büyük beğeni aldı.

 

 

Liz Yayınları tarafından hazırlanan ve 850 sayfadan oluşan, şömiz kapaklı lüks bir baskıyla basılan kitaba, Muşlulardan büyük ilgi aldı. Program, kitapta bulunan isimlerin yer aldığı duygusal bir sunumla başlandı. Sunuculuğunu Liz Yayınları’nın sahibi, eğitimci-yazar Ramazan Karataş’ın yaptığı programda, Muş Vakfı önceki dönem başkanı Dr. Orhan Sami Gültekin’in selamlama konuşmasının ardından kürsüye çıkan yazar Ömer Faruk Gülşen, bu projenin aslında rahmete kavuşan kardeşi Suat Gülşen’e ait olduğunu, onun aniden vefatı üzerine onun başladığı projeyi kendisinin tamamladığını belirtti. Gülşen: “On bir yılda birçok zorluklarla karşılaşılarak hazırladığımız bu kitabın Muş halkına ve Muş kültür dünyasına hayırlı olmasını dilerim. Burada isimleri geçmeyen ve bilgileri elimizde olan yüzlerce isimle ilgili bir ikinci kitap çalışmamız daha olacaktır.” dedi.

Gülşen, kitap tanıtımına destek veren, kendilerini yalnız bırakmayanlara da teşekkür etti.

Program imza seansı ve ikramların ardından sona erdi.