Muşlu sürücülerin dikkatine: Bir dönem sona eriyor

Muşlu sürücüler dikkat! Meclis’e sunulan torba yasada akaryakıtta bir dönemi sona erdirecek hamleler geliyor.

Muşlu sürücülerin dikkatine: Bir dönem sona eriyor
Muşlu sürücülerin dikkatine: Bir dönem sona eriyor
Haber49 Editör
  • Yayınlanma9 Temmuz 2024 10:32

Sizlerin desteği ve katkılarıyla daha hızlı ve doğru haberler sunabilmek için WhatsApp haber ihbar hattımıza yaşadığınız, tanık olduğunuz olayları bize anında bildirebilirsiniz.

HABER49-AK Parti’nin TBMM Başkanlığı’na sunduğu torba teklifteki pek çok detay gündem olurken bir düzenleme de akaryakıt için geldi. Yasadaki boşlukları kullanarak otobüs ve kamyon garajlarında yapılan akaryakıt ikmali önüne geçilecek.

 

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “2025 yılı başında devreye alacağımız Ulusal Taşıt Tanıma Sistemi ile akaryakıt tüketimi dijital olarak takip edilecek” dedi.

 

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Ulusal Taşıt Tanıma Sistemi”ne ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Şimşek, “2025 yılı başında devreye alacağımız Ulusal Taşıt Tanıma Sistemi ile akaryakıt tüketimi dijital olarak takip edilecek. Ticari taşıtlarda zorunlu, bireysel taşıtlarda ilk etapta isteğe bağlı olacak sistemle akaryakıt istasyonlarındaki vergi kaybının önlenmesi ve kayıt dışılığın azaltılması sağlanacak. Hedefimiz genel vergi oranlarını artırmadan, kayıt dışılığı azaltmak ve harcama kesintileriyle birlikte mali disiplinimizi daha da güçlendirmektir. Vergide adalet ve etkinliği artıracak çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

HABER MERKEZİ