Muşlu SMA hastası Asel bebek destek bekliyor

Muşlu SMA Tip 1 teşhisi konulan 7 aylık Asel Sever, hayata tutunabilmek için destek bekliyor.

Muşlu SMA hastası Asel bebek destek bekliyor
Muşlu SMA hastası Asel bebek destek bekliyor
Haber49 Editör
  • Yayınlanma2 Temmuz 2024 19:57

Sizlerin desteği ve katkılarıyla daha hızlı ve doğru haberler sunabilmek için WhatsApp haber ihbar hattımıza yaşadığınız, tanık olduğunuz olayları bize anında bildirebilirsiniz.

HABER49- Muşlu SMA Tip 1 teşhisi konulan 7 aylık Asel Sever, hayata tutunabilmek için destek bekliyor. Asel’in annesi Gamze Sever, “Biz bu parayı kendimiz toplayamayacağız, herkesin yardımını bekliyoruz. Ne olur ellerimizden tutun bizi bırakmayın.” dedi.

 

Muşlu Gamze ve Yunus Sever çiftinin ilk ve tek çocuğu olan Asel Sever’den henüz 10 günlükken alınan topuk kanı sonucu SMA Tip 1 hastası olduğu öğrenildi.

 

“KAMPANYAMIZ YÜZDE 88’DE”

 

Konuyla ilgili www.haber49.net’e konuşan baba Yunus Sever, “Asel, SMA Tip-1 ölümcül kas hastası. 10 günlükken topuk kanı sonucunda SMA hastası olduğunu öğrendik. Valilikten izin alıp kampanyayı başlatmaya çabaladık ve şu an kampanyamız yüzde 88’e ulaştı. Çocuğumuzun sağlığına kavuşması gerekli olan miktarın büyük kısmını topladık. Bunun için destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz. Kampanyamızın 12’lik kısmı kaldı. Bu da yaklaşık olarak 7 milyon civarında. Bu meblağı tek başıma ve çevremle toplama gibi bir şansımız yok çünkü bu meblağ çok büyük bir meblağ. Burada sizlerin katkısına ihtiyacımız var. Biz bu parayı toplamaya çalışırken hem çocuğumuzun hastalığıyla hem de dolar kuruyla mücadele ediyoruz. Gerçekten çok çaresizim.” diyerek hayırseverlerden destek beklediğini söyledi.

 

“EVLADIMIZI KAYBETMEK İSTEMİYORUZ”

 

Anne Gamze Sever de “Biz çocuğumuzun, evladımızın doğmasını dört gözle beklerken bu heyecanımız 10 gün sürdü. 10 günün sonunda SMA hayatımıza girdi. Bunu duyduğumuzda yıkıldık. Herkesin yardımını bekliyoruz. Ne olur ellerimizden tutun bizi yalnız bırakmayın. Biz bu acı ile yaşamak istemiyoruz. Biz SMA’yı tercih etmedik. Biz şu ana kadar kimseden bir şey talep etmedik. Şu anda çaresiz olduğumuz için çocuğumuzun sağlığına kavuşması için herkesten yardım bekliyoruz. Kesinlikle dilenmiyorum, direniyorum. Lütfen bizi görmezden gelmeyin evladımı kaybetmek istemiyorum. Destekleriniz çok kıymetli. Evlat kokusu cennet kokusudur ne olur beni bu kokudan mahrum bırakmayın.” ifadelerini kullandı.

 

Asel Sever’e yardım için Valilik onaylı hesap numaraları:

Alıcı: Gamze Sever – TR48 0001 0020 8283 4635 2250 03

 

HABER: KADER AKÇİL