Muşlu müdürler dikkat! Bunu yapan yandı

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren devlet okullarının yöneticileri son zamanlarda çeşitli uyarıların dikkate almazlarsa görevden alınabilirler.

Muşlu müdürler dikkat! Bunu yapan yandı
Muşlu müdürler dikkat! Bunu yapan yandı
Haber Merkezi
  • Yayınlanma9 Temmuz 2024 21:15

Sizlerin desteği ve katkılarıyla daha hızlı ve doğru haberler sunabilmek için WhatsApp haber ihbar hattımıza yaşadığınız, tanık olduğunuz olayları bize anında bildirebilirsiniz.

HABER49-Okulların kayıt dönemi İçerisinde bulunduğu düşünüldüğünde Milli Eğitim Bakanlığı söz konusu kayıt dönemleri için yeni bir uygulamaya gitti. Çok büyük emekle ve titizlikle bundan sonra öğrencilerin okula kayıtları sistematik olarak e-okul tarafından yapılacak.

 

Milli Eğitim Bakanlığı söz konusu kayıtlar için bu planlamayı okullarda öğrenci velilerinden talep edilen kayıt paralarının önüne geçmek için yapmıştır. Kayıt parası adı altında velilerden neredeyse bir servet tutarında miktarların talep edilmesi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı’na yıllardır yapılan önemli şikayetlerden biriydi. Bu sebepten dolayı bakanlık öğrencilerin kayıtlarını e-okul sistemi üzerinden otomatik olarak yapıyor. Buna rağmen hala velilerden kayıt parası, kırtasiye parası adı altında belli miktarlar talep edilmesi durumunda velilerin söz konusu okul yönetimini il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine dilekçe ile şikayet etmeleri gerekmektedir.

 

Söz konusu şikayetler neticesinde okul yöneticileri için görevi kötüye kullanmak, görevden kazanç sağlamak gibi suçlardan dolayı soruşturma açılabilir. Söz konusu durumların ispat edilmesi durumunda okul yöneticileri görevlerinden alınacaktır.