Muşlu karatecilerden büyük başarı: 8 madalya aldılar

Muşlu karateciler Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde düzenlenen Karate Diamond Cup 2024 Turnuvası’nda 2 Altın, 2 Gümüş ve 4 Bronz madalya alma başarısı gösterdiler.

Muşlu karatecilerden büyük başarı: 8 madalya aldılar
Muşlu karatecilerden büyük başarı: 8 madalya aldılar
Haber49 Editör
  • Yayınlanma8 Temmuz 2024 02:00

Sizlerin desteği ve katkılarıyla daha hızlı ve doğru haberler sunabilmek için WhatsApp haber ihbar hattımıza yaşadığınız, tanık olduğunuz olayları bize anında bildirebilirsiniz.

HABER49- Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Ümit Genç ve 21 Yaş Altı Milli Takımlar Teknik Kurulu üyesi Aydan Ferhatoğlu ile eşi Karate antrenörü ve Karate İl Temsilcisi Yakup Ferhatoğlu gözetiminde eğitimlerini sürdüren ve katıldıkları turnuvalardan sürekli madalyalarla dönerek göğsümüzü kabartan Muşlu karateciler Kütahya’da düzenlenen Karate Diamond Cup 2024 Turnuvası’ndan 2 Altın, 2 Gümüş ve 4 Bronz madalya alma başarısı gösterdiler.

 

 

5-7 Temmuz 2024 tarihinde 35 İl, 88 Kulüp 1200 sporcunun katılımıyla Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde düzenlenen Karate Diamond Cup 2024 Turnuvası’nda Muş ilimizi temsil eden Sporcularımızdan; Asude Elif Doğan ve Abdülkerim Aykut altın madalya, İlayda Azak ve Hiranur Çakır Gümüş madalya, İremsu Akdaş, Muhammed Murat Sur, Ayşe Yüsra Aykut ve Serhan Berat Ferhatoğlu Bronz madalya alarak toplam 8 madalya turnuvaya damga vurdular.

 

 

Karate antrenörü ve Karate İl temsilcisi Yakup Ferhatoğlu, “Şu anda bölgenin en iyi karate takımı olduğumuzu söyleyebilirim. Katıldığımız tüm turnuvalarda önemli başarılar elde ettik. Kütahya ilinde düzenlenen Karate Diamond Cup 2024 Turnuvası’na 18 sporcu ile katılım sağladık. Türkiye’nin en başarılı 88 kulübü 1200 sporcunun mücadele ettiği turnuvadan 2 Altın 2 Gümüş 4 Bronz madalya ile dönüyoruz. Önümüzde başka turnuvalarda var. İnşallah onlara da katılarak ilimizi hep yaptığımız gibi başarı ile temsil edeceğiz. Bu tür turnuvalara katılmamızda bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen, her türlü desteği veren Muş Valimiz Sayın Avni Çakır teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

HABER: SERCAN ÜMİT