Muş Vakfı’ndan İhtiyaç Sahiplerine Ramazan Yardımı

İstanbul’da faaliyet gösteren Muş Eğitim ve Kalkındırma Vakfı (Muş Vakfı), ramazan ayı dolayısıyla Muş il geneli ve Varto İlçesindeki ihtiyaç sahibi ailelere yardım kolileri dağıttı. Muş’tan çeşitli metropol illerine göç eden İş insanları Muş Vakfı ile bir araya gelerek, doğrum büyüdükleri kenti unutmadı. Hayırsever iş insanları yardımları Muş Vakfı aracılığıyla Muş’a gönderdi.  Hayırseverlerin desteğiyle hazırlanan […]

Muş Vakfı’ndan İhtiyaç Sahiplerine Ramazan Yardımı
Muş Vakfı’ndan İhtiyaç Sahiplerine Ramazan Yardımı
  • Yayınlanma16 Mayıs 2019 15:56

İstanbul’da faaliyet gösteren Muş Eğitim ve Kalkındırma Vakfı (Muş Vakfı), ramazan ayı dolayısıyla Muş il geneli ve Varto İlçesindeki ihtiyaç sahibi ailelere yardım kolileri dağıttı.

Muş’tan çeşitli metropol illerine göç eden İş insanları Muş Vakfı ile bir araya gelerek, doğrum büyüdükleri kenti unutmadı. Hayırsever iş insanları yardımları Muş Vakfı aracılığıyla Muş’a gönderdi.  Hayırseverlerin desteğiyle hazırlanan ramazan kolileri, ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere köy ve mahalle muhtarı ile imamlara teslim edildi.

Muş Vakfı yönetim kurulu üyeleri Mehmetşah Dursun ve  Necip Sever Muş’a gelerek, yardım kolilerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için mahalle ve köy muhtarlarına teslim etti.

Muş Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmetşah Dursun, yaptığı açıklamada, her yıl düzenli olarak ramazan kolisi dağıttıklarını ifade ederek, “Yardım kolilerini Muşlu olup da başka illerde yaşayan değerli iş insanlarımız, hemşehrilerimiz ve vakfımız tarafından hazırlandı. Bizler her ne kadar metropol illerinde yaşasak da hiçbir zaman kendi memleketimizi unutmadık, unutmayacağız da. Amacımız Muş’ta bulunan ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize ulaşıp, bir nebze de olsa yardımcı olmak. Toplam 6 bin koli kuru erzak, 5 bin koli de temizlik malzemesi dağıttık” dedi.

Muş Vakfı Yönetim kurulu üyesi Necip Sever ise yardım çalışmalarının hayırseverlerin desteğiyle her yıl artarak devam edeceğini dile getirdi.

Varto ilçesine bağlı Yarlısu Köyü Muhtarı Çınar Kırmızıgül de teslim aldıkları malzemeleri ihtiyaç sahiplerine dağıtacaklarını ifade etti.HABER49