Muş Umut Kervanı yetim bir ailenin daha evini onardı

Muş’ta evleri kullanılamaz durumda olan bir yetim ailenin evinde geniş çaplı tadilat yaptıran Umut Kervanı Derneği, yenilediği evi yetim aileye teslim ederek sevinçlerine ortak oldu.

Muş Umut Kervanı yetim bir ailenin daha evini onardı
Muş Umut Kervanı yetim bir ailenin daha evini onardı
Haber49 Editör
  • Yayınlanma8 Temmuz 2024 13:47

Sizlerin desteği ve katkılarıyla daha hızlı ve doğru haberler sunabilmek için WhatsApp haber ihbar hattımıza yaşadığınız, tanık olduğunuz olayları bize anında bildirebilirsiniz.

HABER49- Muş genelinde yetim, öksüz ve kimsesiz çocukların temel ihtiyaçlarını karşılamayı kendilerine görev addeden Muş Umut Kervanı Derneği, Muş’ta yetim bir ailenin evini onararak anahtar teslimi yaptı.

 

 

İyiliğe doğru köprü vazifesi gören Muş Umut Kervanı Derneği, kentteki ihtiyaç sahiplerine kardeşlik elini uzatmaya devam ediyor. Yapılan söz konusu çalışmaya ilişkin açıklamalarda bulunan Muş Umut Kervanı Derneği Başkanı Mustafa Şakar, ailenin durumu hakkında bilgi verdi.

 

 

Dernek Başkanı Mustafa Şakar, “2024 yılının ikinci yarısına girmiş bulunmaktayız. Muş Umut Kervanı olarak biz de yurt içi ve yurt dışı çalışmalarımıza ara vermeden devam etmekteyiz. Bu kapsamda düzenli gıda, temizlik, giyim vb. yardımlarımız rutin bir şekilde devam etmektedir. Kurban Bayramı’nda da ilimizde kesilen kurban etlerini daha önce tespiti yapılmış ailelerimize ulaştırdık. İlimizden yurt dışında kurbanlarını kestirmek isteyen yüzlerce hemşerimizin kurban vekaletlerini alarak Asya ve Afrika ülkeleri ile Filistin, Yemen ve Afganistan gibi 28 ülkedeki ihtiyaç sahiplerine ulaşmasına vesile olduk.” dedi.

 

 

“İyilik Yolunda Yardımlaşmaya Devam” sloganı ile ilimizde büyük projeler de gerçekleştiriyoruz diyen Şakar www.haber49.net’e şöyle konuştu: “Kurban Bayramından hemen sonra ilimizde ikamet eden ve üç yetim çocuğu ile birlikte yaşam mücadelesi veren bir ailemizin kaldığı evin çatısını yaptık. Ailemizin kaldığı evin damı toprak olup kışın damlarının akıtması nedeniyle çok sıkıntı yaşamışlardı. Bu konuda aile, daha önce bize talepte bulunmuştu. Biz de Umut Kervanının misyonunun bir gereği olarak yaptığımız çağrı sonucu, kardeş kuruluşumuz Avrupa Yetimeli ve hayırsever hemşerilerimizin destekleri ile ailemizin çatısını yaparak kendilerine teslim ettik. İnşallah ailemiz artık daha rahat bir şekilde evinde yaşamaya devam edecek. Bu bağlamda, bu kalıcı hayrın yapımında bize destek olan ve işini gücünü bırakarak gönüllü bir şekilde çatı yapım işinde çalışan tüm hayırseverlere ve gönüllülerimize teşekkür ediyoruz. Allah ecirlerini kat kat arttırsın inşallah.”

 

HABER: MUHAMMET BUĞRA HAS

FOTOĞRAF: MUŞ UMUT KERVANI DERNEĞİ