Muş polisi suçlulara göz açtırmıyor

Muş Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Göçmen Kaçakçılığı Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri temmuz ayının ilk haftasında başarılı operasyonlara imza attı.

Muş polisi suçlulara göz açtırmıyor
Muş polisi suçlulara göz açtırmıyor
Kader Akçil
  • Yayınlanma8 Temmuz 2024 16:38

Sizlerin desteği ve katkılarıyla daha hızlı ve doğru haberler sunabilmek için WhatsApp haber ihbar hattımıza yaşadığınız, tanık olduğunuz olayları bize anında bildirebilirsiniz.

HABER49- Konuyla ilgili valilikten yapılan açıklamada, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 03 Temmuz 2024 tarihinde Muş Borsa İstanbul Anadolu Lisesi’nde düzenlenen ehliyet sınavına mercek kamera ve kulak içi mikro kulaklık kopya düzeneği ile girmeye çalışan 2 şahsın yakalandığı ve dijital materyaller ele geçirildiği belirtildi. Şüpheli şahıslar hakkında 6114 sayılı ÖSYM kanununa muhalefet suçundan adli tahkikat başlatıldığının vurgulandığı açıklamada şahısların üzerinde, 2 adet mercek kamera, 2 adet mobil WİFİ cihazı, 2 adet alıcı, 4 adet SİM kart, 2 adet kulak içi kulaklık ele geçirildiği kaydedildi.

 

 

KAÇAK SİGARA İMALATHANESİNE OPERASYON

 

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 04 Temmuz 2024 tarihinde bir ikamette yapılan aramada ise kaçak sigara yapımında kullanılan çok sayıda malzeme ele geçirildiğinin ifade edildiği açıklamada şunlar kaydedildi, “Yapılan operasyonda 1 adet makaron doldurma makinası, 1 adet kompresör makinası, 1 adet tütün ayıklama aparatı, 320 dal içi tütün ile doldurulmuş makaron, 27 kilogram hazır halde kıyılmış tütün ele geçirilmiştir. Konu ile ilgili olarak şüpheli şahıs hakkında 5607 Sayılı Kanun’a Muhalefet suçundan adli tahkikat başlatılmıştır.”

 

 

UYUŞTURUCUYA GEÇİT YOK

 

Açıklamada, “Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce yapılan operasyonda da 2 adet TCK-188 (Uyuşturucu Madde Ticareti) ve 6 adet TCK-191 (Uyuşturucu Madde Kullanmak) suçu olayı gerçekleşmiş olup, 9 şüpheli hakkında adli işlem yapılmıştır. 2 şüpheli şahıs Uyuşturucu Madde Ticareti Yapma suçundan mahkemeye sevk edilerek tutuklanmıştır. Operasyonlarda 496,87 gram metamfetamin, 64,77 gram sentetik kannabinoid (Bonzai) ve 1,59 gram esrar ele geçirilmiştir” denildi.

 

 

6 DÜZENSİZ GÖÇMEN YAKALANDI

 

Göçmen kaçakçılığıyla ilgili yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi, “Göçmen Kaçakçılığı Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü 06 Temmuz 2024 tarihinde ülkemize yasadışı giren 6 yabancı şahıs yakalanmış olup, işlemleri akabinde de port edilmek üzere Van Geri Gönderme Merkezine sevk edilecektir. Düzensiz göçmenlere “Türkiye’ye yasadışı girmekten” toplamda 137 bin 4 TL idari para cezası uygulanmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

 

HABER: KADER AKÇİL

BÜLTEN: MUŞ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ