Muş İLDER: Suriyeli kardeşimiz ‘Ekmek’siz kalmasın!

Bursa’da faaliyetlerini sürdüren Muş İli Eğitim Kalkındırma Sosyal Dayanışma ev Yardımlaşma Derneği (Muş İLDER), Bursa İnsani Yardım Vakfı (İHH) Temsilciliği işbirliği ile Suriye’ye bir tır un gönderdi. Muş İLDER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Veysi Tutkun, “Suriye’de Esad ve işbirliğinde olduğu emperyalist ülkelerin sebep olduğu iç savaş nedeniyle 11 milyon Suriyeli evlerini terk etmek zorunda kaldı. […]

Muş İLDER: Suriyeli kardeşimiz ‘Ekmek’siz kalmasın!
Muş İLDER: Suriyeli kardeşimiz ‘Ekmek’siz kalmasın!
  • Yayınlanma29 Ekim 2019 11:09

Bursa’da faaliyetlerini sürdüren Muş İli Eğitim Kalkındırma Sosyal Dayanışma ev Yardımlaşma Derneği (Muş İLDER), Bursa İnsani Yardım Vakfı (İHH) Temsilciliği işbirliği ile Suriye’ye bir tır un gönderdi.

Muş İLDER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Veysi Tutkun, “Suriye’de Esad ve işbirliğinde olduğu emperyalist ülkelerin sebep olduğu iç savaş nedeniyle 11 milyon Suriyeli evlerini terk etmek zorunda kaldı. 3 milyondan fazla Suriyeli de ülkemize sığındı. Hâlihazırda Suriye’de yaşayan milyonlarca Suriyelinin barınma, beslenme, eğitim, psiko-sosyal destek gibi temel insani ihtiyaçları bulunuyor” dedi.

‘Suriyeli kardeşim ekmeksiz kalmasın’ kampanyası çerçevesinde başlatılan yardım kampanyasının yoğun ilgi gördüğünü belirten Tutkun, “Muş İLDER her zaman ihtiyaç sahibi olanların yanında yer alır. Kampanyamıza destek veren ve yardımını esirgemeyen tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca, yardım toplama faaliyetlerine gönüllü olarak katılan dernek yönetimimiz ve arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
İHH Bursa temsilcisi Abdulmelik Yalvarıcı ise, “Suriye’deki mazlumların yanındayız.  Muş İLDER gönüllülerine ve destekçilerine mülteci kamplarında yaşayan savaş mağdurları adına çok teşekkür ediyoruz. İHH İnsani Yardım Vakfı Bursa Şubesi olarak insani krizin başladığı ilk günden bu yana toplamda 775 tır insani yardımı, Suriye’ deki mülteci kamplarına ilettik. Desteklerinden dolayı tüm Bursa halkına teşekkür ediyoruz” sözlerini ifade etti.

Yapılan konuşmalardan sonra Muş Kültür Evi önünden un yüklü tır dualarla yola çıktı.HABER49

bolu escort