Muş Havalimanı’nda bayram yoğunluğu

Kurban Bayramında Muş Sultan Alparslan Havalimanı’nda yoğunluk yaşandı.

Muş Havalimanı’nda bayram yoğunluğu
Muş Havalimanı’nda bayram yoğunluğu
Haber49 Editör
  • Yayınlanma16 Haziran 2024 14:04

Sizlerin desteği ve katkılarıyla daha hızlı ve doğru haberler sunabilmek için WhatsApp haber ihbar hattımıza yaşadığınız, tanık olduğunuz olayları bize anında bildirebilirsiniz.

HABER49- Bayramı aileleriyle geçirmek isteyen birçok kişi, Muş’tan farklı şehirlere seyahat etmek için hava yolunu tercih etti. Bu yoğunluk nedeniyle bilet bulmakta zorlanan yolcular, seyahat planlarını bayram gününe kaydırmak zorunda kaldı.

 

 

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü mayıs ayında Muş Sultan Alparslan Havalimanı’nda 44 bin 998 yolcuya hizmet verildiği açıklamasının ardından Kurban Bayramında da yolcu yoğunluğu yaşandı.

 

 

Bayram öncesinde Muş’tan Bursa’ya bilet bulamadığı için bayram günü yolculuk yapmak zorunda kaldığını belirten Ayşe A., “Bayram öncesi Muş’ta hava yolu ve kara yolu ulaşımında yoğunluk vardı. Birçok kişi, bayramı aileleriyle geçirmek için seyahat ediyordu. Bayram öncesi uçak bileti bulamadım, ben de buradaki herkes gibi bayram günü bilet buldum. Şimdi de Allah’ın izniyle yolculuğumu yapacağım. Herkesin Kurban Bayramı’nı kutluyorum” şeklinde konuştu.