MUKYAD Başkanı Remzi Özün’den Cumhurbaşkanına Mektup!

Almanya’da faaliyet yürüten Muş Kültür ve Yardımlaşma Derneği (MUKYAD) Başkanı Remzi Özün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazarak Avrupa’dan Türkiye’ye bakış açısını değerlendi. Özün, “Türkiye’nin barışa, huzura, kardeşliğe ihtiyacı vardır. Sayın Cumhurbaşkanım, bildiğiniz gibi siyaset çok acımasızdır. Bunu en iyi siz bilirsiniz. Türkiye de çok güzel projelere imza attınız. Çok güzel işler yaptınız inkar edilemez, […]

MUKYAD Başkanı Remzi Özün’den Cumhurbaşkanına Mektup!
MUKYAD Başkanı Remzi Özün’den Cumhurbaşkanına Mektup!
  • Yayınlanma5 Kasım 2019 15:03

Almanya’da faaliyet yürüten Muş Kültür ve Yardımlaşma Derneği (MUKYAD) Başkanı Remzi Özün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazarak Avrupa’dan Türkiye’ye bakış açısını değerlendi. Özün, “Türkiye’nin barışa, huzura, kardeşliğe ihtiyacı vardır. Sayın Cumhurbaşkanım, bildiğiniz gibi siyaset çok acımasızdır. Bunu en iyi siz bilirsiniz. Türkiye de çok güzel projelere imza attınız. Çok güzel işler yaptınız inkar edilemez, Barış süreci başlatınız çok değerliydi, çünkü ölümleri durdurmuştunuz” diyerek cumhurbaşkanına yazdığı mektubu sosyal medya hesaplarından da paylaştı.

Yazdığı mektubu sosyal medya hesaplarından paylaşan Özün, söze  “Sayın Cumhurbaşkanım” diyerek başladı.

MUKYAD Başkanı Remzi Özün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yazdığı ve sosyal medya hesabından paylaştığı mektubu aynen yayınlıyoruz:

“Sayın Cumhurbaşkanım:

Öncelikle Almanya’dan saygı ve selamlarımı içtenlikle sunuyorum. Müsaade ederseniz, affınıza sığınarak bir kaç konuyu burada size ve kamuoyuyla paylaşmak istiyorum. Ülkemizin huzuru barışı kardeşliği için.

Sayın Cumhurbaşkanım: 

Bu haykırışıma tepki verecek çok kişilerin olacaklarını da biliyorum. Önemle ifade etmek istiyorum ki, yapacağınız en büyük iyilik ülkemizin barışıdır. Dün size alkış tutan birçok dava ve siyasi arkadaşlarınız bugün yanınızda olmadığını görüyoruz. Mevki makamlarını kayıp ettikleri gibi bir bir gittiler. Gittikleri gibi yeni oluşumlar içine girdiler. Yakın zamanda bu dava arkadaşlarınız sizi aşağılara çekmek üzere iki koldan partileşmeye gidiyorlar. Geçmişteki bütün olumsuzlukları size mal etmek için şehir şehir kasaba kasaba gezip iktidar olmaya çalışacaklar. Anne sütü gibi temiz olduklarını, sizin geçimsiz başarısız saldırgan olduğunuz için ayrıldıklarını halka söylemeye çalışacaklar. Siyasi saldırıların ardı arkası kesilmeden gelecektir.

Bugün ise yanınızda kalan birçok şakşakçılar… “düştünüz” mü, onlar da boş durmayacaklar ikinci darbeyi vurmaya kalkacaklar, size karşı sahada olacaklar. Tarihe dönüp baktığımızda islamı ülkelerinde düşenleri nasıl vurduklarını hepimiz gördük görüyoruz. Halkına, refahı huzuru veren bütün imkanları sağlayan rahmetli KADDAFİ’yi acımasızca nasıl yok ettiklerine şahit oldu k. Emperyalist güçlerin gazına gelen Libya halkı ülkesine çok kötülük ettiler. Bugün ise Libya halkı çok çaresiz mutsuz… Rabbim kimseyi çaresiz dermansız bırakmasın.

Sayın Cumhurbaşkanım:

Maalesef bildiğiniz gibi siyaset çok acımasız, bunu en iyi sizler bilirsiniz. Çok güzel işler yaptınız inkar edilemez, Barış süreci başlatınız çok değerliydi, çünkü ölümleri durdurmuştunuz… Neden bitirildi?

Bir vatandaş olarak ifade etmek isterim ki yalnızlığa itiliyorsunuz… Dostunuz çok az partinizin ve ittifakınız içerisinde! dost görünenlere savaşı dayatanlara dikkat etmeniz gerektiğine inanıyorum. Sizden halen umudunu yitirmeyenler var ve bunlar az değil.

Barış kardeşlik adına, ülkemizin selameti için desteğe hazır olan milyonlarca insan vardır. Bu halk artık şiddet dilini değil, barışını huzurunu refahını arıyor.

Sayın Cumhurbaşkanım:

Yanınızda görünenler birçoğu nemalandığı için alkış tutuyor. Birçoğu ne size nede ülkemize hizmet anlayışıyla değil, nasıl köşe döner, zengin olurum düşüncesiyle yanınızda bulunmaktadırlar. Bütün demokratik adımları tıkayıp sizi ülkede ve dünyada yalnızlığa mahkum etmeye çalışıyorlar artık. Çok dikkat etmeniz gerektiğini düşünüyorum halen geç kalınmış değil. Türkiye ve Ortadoğu halklarının barışına katkı sunmanız size ve ülkemize çok şeyin kazandıracağına inanıyorum. Barış Allah’ımızın arzusu ve şefkatli ismidir. Arzumuz sizi bir savaş dayatanı olarak değil, barış adamı olarak tarih sayfalarında görmektir. Önemli olan zor olanı başarmaktır. Zor olanda barıştır. Savaş emirleri kolaydır, savaşın bırakacağı enkazdır yıkımdır kin nefret gözyaşı ölümlerdir. Ölen her bir askerimizin polisimizin gençlerimizin acısı yüreğimizi kanatıyor, psikolojimizi bozuyor. Sizde evlat torun sahibisiniz, rabbim kimseye bu acıları yaşatmasın, çünkü acıların dili, rengi, ağıtları/gözyaşı farklı değildir. Her canlının acısı görüldüğü gibi yürek yakıyor. Kedinin yavrusuna bile dokunduğumuz zaman ölümüne saldırıyor.

O kutsal – dört kitap – hatırına- Hz Muhammed İsa Musa Davut aşkına bu kanı durduracak çözümler bulunuz ki bizler tarih boyunca size minnettar kalalım…

Barışımız şart… Yoksa kaderimiz, Amerika, Rusya ellinde olacak. Bizler ölürken-öldürürken onlarda bize silah satacaklar. Yer altı yer üstü zenginliklerimizi talan edecekler. Dört koldan sarılmışız. Kardeş olan bizleriz, onlar değil.

Bizler; Kürt, Türk, Laz, Çerkez, Gürcü bütün Türkiye halkları akrabayız, dayı yeğeniz. Eğer birlikte yaşama arzumuz varsa zorunludur demokratik adımların atılması, Türkiye’yi ayakta tutmamızın tek yolu demokratik bir çözümdür. Barış içinde yaşatmaktır.

Bin yıl birlikte yaşadık bin yıl daha değil, ebediyen nasıl yaşarız yollarını bulmalıyız. Bizler sizlere, siyasilere vekâletname vermişiz. Refahımız huzurumuz BARIŞIMIZ için. Ülkemizin geleceği ve evlatlarımıza yaşanır yarınları bırakmak için. BARIŞ İSTİYORUZ. Rabbim kardeşliğimizi birliğimizi daim etsin. Dualarımızı kabul etsin Amin. Muş Kültür ve Yardımlaşma Derneği (MUKYAD) Başkanı Remzi Özün.”HABER49

yozgat escort