MŞÜ’den Muş’un kaderini değiştirecek logo değişikliği!

Bilimsel gelişimde çığır açan, Oxford, Harvard ve Cambridge gibi dünyanın önde gelen üniversitelerinden onlarca akademisyenin görev almak için sıraya girdiği Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) tarihi bir karar alarak logosunu değiştirdi. Logo değişikliğinin ardından bu yıl dünyanın en iyi yüz üniversitesi arasına girmesi beklenen MŞÜ’nün önümüzdeki yıl ilk ona girmesine kesin gözüyle bakılıyor! Üç yıl önce […]

MŞÜ’den Muş’un kaderini değiştirecek logo değişikliği!
MŞÜ’den Muş’un kaderini değiştirecek logo değişikliği!
  • Yayınlanma22 Temmuz 2021 13:57

Bilimsel gelişimde çığır açan, Oxford, Harvard ve Cambridge gibi dünyanın önde gelen üniversitelerinden onlarca akademisyenin görev almak için sıraya girdiği Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) tarihi bir karar alarak logosunu değiştirdi.

Logo değişikliğinin ardından bu yıl dünyanın en iyi yüz üniversitesi arasına girmesi beklenen MŞÜ’nün önümüzdeki yıl ilk ona girmesine kesin gözüyle bakılıyor!

Üç yıl önce fırlattığı ancak üniversitenin logosu değişmeden göreve devam etmekte ayak direten uzay aracının, bu değişikliğin ardından Satürn gezegenine inerek elde ettiği ilk verileri dünyaya ulaştırmasının ardından MŞÜ’nün dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında birinci sıraya oturması bekleniyor!

MŞÜ’nün bu tarihi adımının Muş’un tanıtımına ve gelişimine de büyük katkı sağlayacağı belirtilirken, üniversitenin yeni logosunun dünyanın marka değeri en yüksek logolar arasında da birinci sıraya oturacağı ifade ediliyor!

MŞÜ’nün logosunu değiştirmesi sosyal medyada da büyük yankı oluştururken, tarihe altın harflerle kazınacak yeni logonun değerini henüz tam anlamıyla idrak edemeyen bazı Muşlular, alkışlamak yerine üniversite yönetimini eleştiri yağmuruna tuttu.

Sosyal medyadaki o eleştirilerden bazıları ise şöyle:

Mustafa Küçük: Logo falan kurtarmaz, eğitim kalitesi önemli değil mi?

Sanem Özkan: Benim kanaatimce eski logonun kalması çok daha mantıklı olurdu. Hiçbir şey andırmıyor. Muhakkak emek verilmiştir ama yeni logo bu olmamalı.

Faruk: Şahsi düşüncem, tarihsel anlamda şehir anlamında herhangi bir şey ifade etmeyen bir logo neye göre, kime göre seçildi bilmiyorum ama bu yanlıştan dönülmelidir. Eskisi çok daha iyi en azından.

Hicret Uruğ: Sanatçı logoda ne demek istemiş hala anlamadım, bakınca Muş’a ya da üniversiteye dair bir şey göremedim. Daha iyisi yapılmayacaksa eskisi kalsın bence.

İnan Sur: Bisküvi markası gibi duruyor. Hiç olmamış.

Emrah Türker: Aynen iyi olmuş, bilime yapmış olduğunuz katkıdan dolayı Muş halkı size müteşekkir!

Hayrettin Çetin: Üniversiteler logoları ile değil ürettikleri bilim ile anılırlar. Dünyanın saygın üniversitelerinden hangisinin logosunu biliyoruz. Eski logonun bize bir zararı olmadığı gibi yeni logonun bize bir katkısının olamayacağı ortadır. Benim asıl merek ettiğim bu logo için kime ve ne kadar ücret ödendi? Logodan daha mühim bir işimiz yok muydu acaba?

Aslıhan Kaya: Peki sil baştan hazırlanacak olan araç giydirme, tabelalar, bayraklar, yazışma belgeleri, dijital değişiklikler, resmi evraklar, kalemler, kağıtlar, defterler ve daha birçok şey, tasarruf tedbirlerinin uygulandığı bu dönemde nasıl bir maliyet çıkarır?HABER49