DOLAR 15,8702 % -0.47
EURO 16,7909 % 0.5
GRAM ALTIN 937,69 % 0,80
ÇEYREK A. 1.533,12 % 0,80
BITCOIN 29.516,50 0.96
SON DAKİKA

Zorluklara rağmen hayata sarıldı!

Son Güncelleme :

04 Ocak 2022 - 7:45

Zorluklara rağmen hayata sarıldı!

Muş’ta yaşayan Meliha- Mehmet Şancı çiftinin 6 çocuğundan en küçüğü Rabia Şancı’nın (11) doğuştan el ve ayak parmakları yok. Zorluklara rağmen hayata sarılıp, avukat olma hayali kuran Rabia, hayallerine kavuşmak için protez el istiyor. Rabia Şancı, “Ellerim sorunlu ama inşallah bu engeli aşarım” dedi.

KÜÇÜK RABİA PROTEZ EL İSTİYOR

Kale Mahallesi’nde yaşayan ve doğuştan el ile ayak parmakları olmayan Rabia Şancı, birçok işini yardım almadan kendisi yapabiliyor. 2 kolu ile kalem tutup yazı yazan Rabia, aynı zamanda okuma azmiyle ailesini de gururlandırıyor. Cumhuriyet Ortaokulu 5’inci sınıf öğrencisi olan Rabia, genellikle evde vakit geçiriyor fakat asla boş durmuyor. Sürekli yazı yazan, resim çizen ve kitap okuyan Rabia’nın en büyük hayali ise üniversiteyi bitirip, avukat olmak.

Yaşamının kolaylaşması için protez ele ihtiyaç duyan Rabia Şancı, “Okulda arkadaşlarım ile iyi bir şekilde vakit geçiriyorum. Derslerime çok çalışıyorum. Hayalim avukat olmak. İnşallah okuyup, avukatlık mesleğini elime alırım. Ellerim sorunlu ama inşallah bu engeli aşarım. Kendim için daha iyi protez el istiyorum” diye konuştu.

‘HER ZAMAN ARKASINDAYIZ’

Kızı Rabia’nın çok başarılı bir öğrenci olduğunu ve kendilerini gururlandırdığını söyleyen Mehmet Şancı da “Aile olarak her zaman Rabia’nın arkasındayız. Rabia, başarılı bir öğrenci. Bütün öğretmenler, mahalle sakinleri, arkadaşları, Rabia’dan çok memnunlar. Rabia’nın geleceği için iyi umutlar bekliyoruz ve inşallah iyi bir yere varacaktır. Rabia eğitim-öğretimine çok düşkün olduğu için sürekli ders çalışıyor. Rabia umarım çok sevdiği avukatlık mesleğini yapar” dedi.HABER49

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.