Vatandaş belediyeden kapalı durak istiyor!

Şehir merkezinde İstasyon ve Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan dolmuş bekleme yerine vatandaşlar, belediyeden kapalı durak yapılmasını istiyor. Dolmuş bekleyen vatandaşlar, yazın sıcaktan kışın ise kar, Yağmur ve soğuktan korunmak için kapalı durak istiyor. Belediye Başkanı Feyat Asya ise, Alt yapı çalışmalarının ardından üst yapı çalışmalarına yeni başladıklarını ifade ederek, en kısa zamanda durakların yapacağını ifade etti.

Muş Belediyesi son yıllarda devam eden alt ve üst yapı çalışmaları ile birlikte şehir içi taşımacılığı yapan dolmuşlarda kartlı sisteme geçti. Şehir-İstasyon, Hastane, Üniversite, Murat Köprüsü, Yeşilce, Cezaevi ile Şeker Fabrikası yol güzergahında bekleyen ve toplu taşıma hizmetinden memnun kalan vatandaşlar, dolmuş bekleme yerlerinin belirlenmesi ve kapalı durak yapılmasını istiyor.

“SICAKTAN VE YAĞIŞLARDAN KORUNMAK İSTİYORUZ”

Vatandaşlar, “Durak önemli mutlaka olması gerekiyor. Özellikle kış günlerinde daha da zorlanıyor. Yağmurda veya karda vatandaş ıslanıyor. Kar ve yağmurun şiddetti olduğu zaman durak olmadığı için yolda bekleyen insanların ayakları ıslanıyor. Dolmuş bekleme yerlerinde mutlaka kapalı durak olması lazım. Yaşlı insanlar için de kötü bir durum yerlere taşlara oturuyorlar. Geçen bir yaşlı amca sıcaktan fenalık geçirdi. Bekleme yeri olmadığı için çocuklar içinde tehlike oluşturuyor.  Araçların biri geliyor, diğeri gidiyor, çocuklar yola koşuyor. Geçenlerde şiddetli yağmurda saklanacak durak olmadığı için çok ıslandık. Çok mağdur oluyoruz” diye yetkililere seslenerek bir an önce kapalı durak yapılmasını istiyorlar.

“DURAK PROJEMİZ VAR, EN KISA ZAMANDA DURAKLARIMIZI YAPACAĞIZ”

Konuyla ilgili gazetemizin sorularını yanıtlayan Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, “Alt yapı ve akabinde üst yapı çalışmalarımız devam ediyor. Üst yapı çalışmalarımızı tamamladıktan sonra yolcu indirme ve bekleme noktalarımıza kapalı durak yapacağız. Kışa girmeden bu çalışmalarımızı tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.HABER49

İlginizi Çekebilir

Şehit Uzman Çavuş Ümit Solak son yolculuğuna uğurlandı

Muşlu şehit Uzman Çavuş Ümit Solak son yolculuğuna uğurlandı Irak’ın kuzeyindeki Avaşin bölgesinde el yapımı …