DOLAR 15,6062 % 0.39
EURO 16,3198 % 0.39
GRAM ALTIN 915,41 % 0,48
ÇEYREK A. 1.496,70 % 0,48
BITCOIN 30.185,70 0.82
SON DAKİKA

Varto Devlet Hastanesi’nde diyaliz ünitesi kuruldu

Son Güncelleme :

22 Temmuz 2021 - 13:24

Varto Devlet Hastanesi’nde diyaliz ünitesi kuruldu

Vartolu Avukat, vefat eden eşinin anısına diyaliz ünitesi Varto Devlet Hastanesinde Diyaliz ünitesi kurdu.

Ankara’da yaşayan ve 2021 yılının Ocak ayında kalp krizi sonucu kaybettiği eşi Merhume Şadiye Tural anısına Varto ilçe devlet hastanesinde diyaliz ünitesi açan Avukat Turabi Turan, Hayat arkadaşımın adının yaşaması için doğduğumuz güzel ilçemiz Varto’da Devlet Hastanesinde diyaliz ünitesinin kurulmasına katkıda bulundum” dedi.

Diyaliz ünitesinin açılışına, Muş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri ve Sağlık Müdürü Vekili Uzman Dr. Salih Sezgin, Halk Sağlığı Başkanı Dr. Kenan Akpolat, İdari Mali İşler Başkanı Osman Avcı, AK Parti İlçe Başkanı Ali İhsan Osmanoğlu, Varto Devlet Hastanesi Başhekimi Işıl Işık, Avukat Turabi Tural ve yakınları ile hastane çalışanları katıldı.

Vartolu Avukat Turabi Turan’ın 180 bin TL katkı sunduğu diyaliz ünitesinin 2015 yılında kurulduğunu ifade eden Hastane Başhekimi Işıl Işık, “2015 yılında kurulan diyaliz ünitemiz, yaklaşık olarak bir ay önce tamamlatılarak faaliyete geçmiş bulunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz ve katılımcılarımızın eşliğinde yeni diyaliz ünitemizi açacağız. Bu konuda maddi manevi destek olan başta Avukat Turabi Turan olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” diyerek Avukat Turabi Turan’ın yaptığı bağışın herkes tarafından örnek alınması gerektiğini vurguladı.

Kalp krizi sonucu vefat eden eşi Şadiye Tural adına diyaliz ünitesinin kurulmasına katkıda bulunduğunu ifade eden Vartolu Avukat Turabi Tural ise, “Şadiye benim için bir eş değil, hayat arkadaşıydı. Geçirdiğim trafik kazası sonrası 1997 yılında felçli bir yaşamım oldu. Bu konuda sağlığımla en çok ilgilenenim o oldu. Onun anısını yaşatmak, benim boynumun borcudur. Bende adını yaşamak adına diyaliz ünitemizin kurulmasına katkıda bulundum. Diyaliz ünitemiz ilçemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından kurdele kesimi ile devam eden program, diyaliz ünitesinin gezilmesi ile sona erdi.HABER49

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.