DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
Duşakabin

Vali Gündüzöz’den ’30 Nisan Muş’un kurtuluşu’ mesajı

Son Güncelleme :

29 Nisan 2023 - 15:57

Vali Gündüzöz’den ’30 Nisan Muş’un kurtuluşu’ mesajı

Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Muş’un düşman işgalinden kurtarılışının 106. yıldönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımlayarak, “Tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Anadolu’ya, Malazgirt Zaferi’yle tarihe adını yazdıran Muş’un, düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümünü coşkuyla kutluyoruz.” dedi.

Vali Gündüzöz, yayımladığı mesajda, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan ve Malazgirt Zaferi ile dünya tarihine adını yazdıran, göklerinde merhum Sultan Alparslan ve kutlu askerlerinin ruhaniyetinin dolaştığı kadim şehir Muş’un, düşman işgalinden kurtarılışının 106. yıldönümü kutlamanın gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Vali Gündüzöz, kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Tarihte olduğu gibi bugün de ülkemizin dirliğini, birlik ve beraberliğini bozmak isteyenler olacaktır. Ancak aziz milletimiz; aklıyla, ferasetiyle ve azmiyle her türlü zorluğun üstesinden gelecek ve düşmanlarımıza hiçbir zaman fırsat vermeyecektir.

Ne mutlu ki; “İstiklal Mücadelesini” zaferle sonuçlandıran aziz milletimiz, bugün de el ele vererek “İstikbal Mücadelesini” başarıyla sürdürüyor ve Cumhuriyetimizin yıldızını her geçen gün karanlık ellerin tüm engelleme çalışmalarına rağmen daha da parlatıyor.

Bizler; bu yüksek ruh ve şuura sahip çıktıkça, yüreklerimizdeki vatan sevgisi ve aidiyeti daim oldukça, ülkemize yöneltilen her türlü tehdit sonuçsuz kalacak, aziz milletimiz bu topraklar üzerinde ebediyen özgür ve huzurlu yaşayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Muş’un düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümünü kutluyor, bu cennet diyarı bizlere vatan yapan başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.”HABER49

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.