DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
Duşakabin

TSYD temsilcileri toplantısı İstanbul’da toplandı

Son Güncelleme :

18 Aralık 2022 - 12:53

TSYD temsilcileri toplantısı İstanbul’da toplandı

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Genel Merkezince düzenlenen “TSYD İl Temsilciler Toplantısı” İstanbul’da gerçekleşti.

Toplantıya Muş’tan 2007 yılından bu yana TSYD Muş Temsilcisi görevini yürüten Sabri Yıldırım da katıldı. Türkiye’nin en saygın medya meslek kuruluşlarının başında gelen Türkiye Spor Yazarları Derneği il temsilcileri toplantısı TSYD Levent tesislerinde yapıldı. Toplantıya TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir, TSYD Koordinatörü Birgül Pullukçu, 71 ilden gelen temsilci katıldı.

Türkiye Spor Yazarları Derneği Genel Başkanı Oğuz Tongsir, toplantı öncesinde il temsilcilerine TSYD genel merkezi sosyal ve spor tesislerini gezdirerek yapılan çalışmalar ve yenilikler hakkında bilgi verdi. Başkan Tongsir, daha önce birçok alanının kullanılamaz ve atıl durumda olduğu tesiste kendi dönemlerinde yapılan çalışmalarla çeşitli spor ve sosyal aktivitelerin yapıldığını, TSYD’ye yeni modern birimler kazandırdıklarını ifade etti. TSYD’yi Anadolu’ya yayarak geniş bir aile oluşturduklarını ifade eden Tongsir, temsilcilerin bulundukları illerde TSYD’yi gururla temsil ettiklerini belirterek, Anadolu gazetecisine değer veren, kucaklayan, sahip çıkan, haklarını koruyan bir anlayış içerisinde olduklarını söyledi.

TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir; “Üstlendiğiniz görevi hakkıyla yapıp, bütün zorlukları göğüsleyen siz Anadolu’daki temsilcilerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Neler yaptığınızı biliyoruz. Sizler meslektaşlarınızın işini kolaylaştıran önemli bir sorumluluğu ve görevi başarıyla yerine getiriyorsunuz. Emeklerinize sağlık, iyi ki varsınız. Burada sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu TSYD olarak yaşıyoruz Biz herkesi kucaklıyoruz. Bizden-sizden diye ayrışım yapmıyoruz. Anadolu ile TSYD daha da güçlendi. Bu birlikteliğimiz herkese örnek olsun” dedi.

En kıdemli temsilciler arasında yer alan Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin 15 yıllık TSYD Muş Temsilcisi Sabri Yıldırım, yaptığı konuşmada, “Toplantımız çok verimli ve faydalı geçti. İki gün süren toplantıda Anadolu’nun değişik illerinden gelen TSYD Temsilcileriyle bir araya gelerek tanışma fırsatı bulduk. Aynı çatı altında toplanarak fikir alışverişinde bulunarak olumlu ve verimli bir toplantı süreci geçirdik. Birlik ve beraberliğin ön planda yer aldığı toplantı TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir, Akreditasyon müdürü Birgül Pullukçu olağanüstü bir misafirperverlik örneği gösterdiler. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir, Cumhuriyetin 100. yılı, TSYD’nin 60. kuruluş yılı nedeniyle 2023 yılında temsilcilerin illerinde turnuvalar düzenlemesi önerisinde bulunarak, organizasyonlara destek olacaklarını, ayrıca genel merkez olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılına hazırlandığı bir dönemde TSYD’nin de 60. kuruluş yılına hazırlandığını kaydetti.HABER49

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.