DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
Duşakabin

‘Şarkılar Bizi Söyler Biz De Şarkı Söyleriz’ projesi Muş’ta hayat buldu

Son Güncelleme :

21 Ocak 2023 - 13:17

‘Şarkılar Bizi Söyler Biz De Şarkı Söyleriz’ projesi Muş’ta hayat buldu

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan “Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz” projesi Muş’ta hayat buldu. Proje kapsamında Muş Güzel Sanatlar Lisesi salonunda Merkezinde gerçekleştirilen muhteşem konser büyük beğeni topladı.

Muş İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Halk Eğitimi Merkezi tarafından düzenlenen konsere İl Millî Eğitim Müdürü Enver Kıvanç ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Tahsin Oran’ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

“Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz” projesi ile Türk müziğinin gelecek nesillere aktarılmasının amaçlandığını belirten İl Millî Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, “Müzik, toplumların kültürlerini nesilden nesile aktaran değerli bir hazinedir. Bu anlamlı projeyi hayata geçiren Bakanlığımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Bu projede yer alan kursiyerlerimiz koro halinde şarkı söylemenin ve müzikle yakınlaşmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Proje kapsamında çalışmalarımız geçtiğimiz ekim ayında başladı. Kursiyerlerimiz, eğitmenleri eşliğinde yaptıkları özverili çalışmalar neticesinde çok kısa bir sürede böylesine muhteşem bir konseri hazırladılar. Başta kursiyerlerimiz olmak üzere eğitmenlerimizi ve emeği geçen herkesi kutluyorum.” dedi.

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz” projesiyle, Türk müziğinin gelecek nesillere aktarılması, Türkiye’nin her yerinde yaşatılması ve sevdirilmesi amaçlanıyor. Projenin hayata geçirilmesinin ardından 81 ildeki Halk Eğitimi Merkezlerinde konservatuvar mezunu öğreticiler yönetiminde Türk Müziği koroları kuruldu. Oluşturulan korolar tarafından ülke genelinde düzenlenen konserler büyük beğeni topladı. Proje kapsamında Muş’ta da düzenlenen konserde de seslendirilen eserlere coşkuyla eşlik eden izleyiciler gönüllerince eğlendiler.HABER49

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.