PES ETMEYİN!

Hayat tozpembe değildir. Tatlı yanları var, acı tarafları da var. Şimdi bazılarınızın “hayatı tozpembe yaşayanlar var ” dediğinizi duyar gibiyim ama değil imtihan dünyası insanlar acılarla imtihan edilir, Zayıf yönleriyle.   Çocukluk dönemi; çoğumuzun güzel geçmiştir. Bazılarımızın da kötü geçmiştir. Çocukken anlamışız, görmüşüz,  geçirmişiz,  geçirmekteyiz bu  dünyanın pisliklerini…  Çocukken olgunlaşmak, dik durmak, zorunda kalmışızdır. Her gün bir kötülüğün pençesine düşmekteyiz.  Art arda geliyor tüm dertler.  Birini tam atlatmışken diğeri kapını çalmıştır. Tam gülmeye başlarız. Ağzımız kulaklarımıza varmadan kötülükler zile basmıştır.

Savaşlar sadece ülkeler arasında olmaz.  Hayatımız  savaşlardan ibarettir. Bazen kendini ve sevdiklerini korumak için bazen elindekini korumak için bazen hakkın olanı almak için savaşırsın. Mücadele edersin. Bu hayatın bize verdiği bir derstir.

Hayat sizin önünüze engeller çıkarır.  Yolda yürürsünüz önünüze bakmazsınız ayağınız Taşa takılır düşersiniz. Aynı olay tekrar başınıza gelir. Yine düşersiniz. Artık önünüze bakarak yürürsünüz. Nasıl deyim hani derler ya sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer… Başımıza gelen kötü olaylardan ders alıyoruz, akıllanıyoruz.

Hayat size her istediğinizi sunmaz!
Paranız vardır huzurunuz yoktur, huzurunuz vardır paranız yoktur, ikisi de olmayabilir illaki varlığına şükür ettiğiniz insanlar vardır. İstediğiniz her şeye sahip olacaksınız diye bir şey yok. Zaten istediğiniz herşeye sahip olsaydınız inanınki yaşamak istemezdiniz. Çünkü bir gayeniz yoktur, çünkü ulaşmak istediğiniz şeye ulaşmak için çaba sarf edersiniz ve bu sizin hoşunuza gider. Yaşamanız için bir sebeptir.

Hayatımız hep insanlar ile rekabetle geçer; sınava gireceksiniz, iş başvurusu yapacaksanız, belki de hoşlandığınız çocuktan hoşlanan bir kız vardır. Bunlar hep rakipleriniz.

Çok sevdiğimiz insanları da alır bizden, sürekli rekabet etmek zorunda bırakabilir, her istediğimizi bize sunmayabilir, sahip olduklarını korumak için sürekli savaş halinde olabiliriz, önümüze dağ dağ engeller çıkarabilir, iyi bir çocukluk geçirmemiş olabiliriz. Bunlar hayata küsmemizi gerektirmez. Bizim yapabileceğimiz doğru olan sadece bir şey vardır. Hayata bir adım atmak. Pes etmeyin! Evet, ilk seferde işler istediğiniz gibi gitmemiş olabilir. Çok doğal. Yapmak istediklerimiz veya diğer tüm isteklerimiz o an olacak diye bir kaide yok. Düşünün, İstediğiniz her şey anında gerçekleşebildi mi? Her şey… Bu çok zor… Keşke olsa tabii ama kolaylıklar her zaman mutluluk getirmezler. Ne kadar zorlanırsanız, acı çekersiniz, çabalarsanız mutluluğunuz da o denli kuvvetli olur ve siz de ulaştığınız yolda daha emin adımlarla daha güçlü ayakta durursunuz.

İlginizi Çekebilir

DEVA Partisi İl Başkanı istifa etti: Artık yokum

DEVA Partisi Muş İl Başkanı Elif Çelik Yolcu, partisinden istifa ettiğini açıkladı. DEVA Partisi Muş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir