DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
Duşakabin

Okullarda karne heyecanı: Yarıyıl tatili başladı

Son Güncelleme :

21 Ocak 2023 - 14:25

Okullarda karne heyecanı: Yarıyıl tatili başladı

12 Eylül 2022’de başlayan 2022-2023 eğitim öğretim yılının birinci dönemi sona erdi. Yarıyıl tatili dolayısıyla öğrenciler karne heyecanı yaşadı.

Muş’ta 114 bin 209 öğrenci ve 6 bin 403 öğretmen için son ders zili, iki haftalık yarıyıl tatili için çaldı. İlk ve ortaöğretim kurumlarındaki 114 bin 209 öğrenci, eğitim-öğretim yılının yarıyıl tatilini yapmak üzere 20 Ocak 2023 tarihinde karnelerini aldı. Okullarda karne heyecanı yaşan öğrenciler 15 günlük tatile girdi.

YARIYIL TATİLİ 3 ŞUBAT CUMA GÜNÜ SONA ERECEK

Yarıyıl tatili 3 Şubat Cuma günü sona erecek. Öğrenciler 6 Şubat’ta tekrar sıralarına oturacak.

İKİNCİ DÖNEM ARA TATİLİ 17 NİSAN’DA

İkinci dönem ara tatili Ramazan Bayramı başlangıcı nedeniyle 3,5 gün sürecek. 17 Nisan’da başlayan ikinci ara tatil 20 Nisan’da sona erecek.

Ara tatilin ardından 2022-2023 eğitim öğretim yılı ikinci dönemi 16 Haziran 2023 Cuma sona erecek.

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Yavuz Selim İlkokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi. Öğrencilerin karne heyecanına ortak olan Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz ve beraberindekiler, öğrencilere tek tek karnelerini teslim ederek, başarı temennilerinde bulundu.

“ÇOCUKLARIN GÖZÜNDEKİ IŞIK TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNİN GARANTİ ALTINDA OLDUĞUNU GÖSTERİYOR”

Karne dağıtım töreni ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Gündüzöz, tatil sürecinde öğrencilerin kitap okuma tavsiyesinde bulunarak; “Bugün 2022-2023 eğitim öğretim yılı birinci dönem sonu karne töreninde bulunduk. Arkadaşlarımızla ve sevgili öğrencilerimizle bir araya gelerek, çok önemli çocukların hafızasında yer edinecek bir günü yaşıyoruz. Bu ilkokulumuzda okumaya yeni geçmiş pırıl pırıl kız ve erkek çocuklarımızla bir arada bulunduk. Hoca hanımın sınıfını ziyaret ettik. Hepsi birbirinden güzel bizim geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız. Onların gözündeki ışık Türkiye’nin geleceğinin garanti altında olduğunu gösteriyor. Tabi eğitim öğretim yılının birinci dönemi dolu dolu geçti. Bizim 100 binden fazla öğrencimiz var. Muş olarak oldukça genç bir nüfusa sahibiz. Eğitim alanında da gittikçe üst sıralara tırmanıyoruz. Burada emeği olan tüm eğitim camiasının kıymetli neferlerine başta İl Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere, öğretmenlerimize, eğitim camiasının içerisinde yönetici ve yardımcı personel olarak çalışanlara teşekkür ediyorum. Anne babaları da tebrik ediyoruz. Şimdi bir dönem boyunca çocuklarımız yoruldu. Dinlenme zamanı geldi. Tatilde kitap okusunlar. Milli Eğitim Bakanımız çok güzel hediye kitaplar göndermiş. Kitaplarını okusunlar ve bol bol oynasınlar” dedi.

“YARINLARIMIZI EMANET EDECEĞİMİZ NESİLLERİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE YETİŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

İl Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç ise geleceğin teminatı olan öğrencilerin en iyi şekilde yetiştirmek için çalıştıklarını belirterek; “Bugün tarihi itibariyle ilimiz genelinde 692 okulumuzda 6 bin 403 öğretmenimizin nezaretinde 114 bin 209 öğrencimiz birinci dönemi başarı ile tamamlamıştır. Öğrencilerimiz dolu dolu geçirdiği birinci dönemi bir ara tatil ile dinleneceklerdir. Çocuklarımız bizim geleceğimiz ve onları çok önemsiyoruz. Onlara geleceğin bilim adamları gözü ile bakıyor ve o şekilde davranıyoruz. Sürekli gelişen, birikim ve tecrübeler ışığında yenilenen bir süreç olan eğitim, insanı değerli kılar ve toplumu yüceltir. İlimiz de eğitimin her kademesinde daha iyiye ulaşmayı hedefliyor, bu bilinçle çalışmalarımıza yürütüyoruz. Her bir öğrencimiz bizim için ayrı bir değerdir.  Büyük bir özveriyle yetiştirilen öğrencilerimizi geleceğimizin teminatı olarak görüyor, yarınlarımızı emanet edeceğimiz nesillerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için çalışıyoruz. Evlatlarımızın derslerinde başarılı bir öğrenci olabilmeleri kadar iyi insan olabilmeleri, evrensel değerlere açık, millî ve manevi değerleri benimsemiş bireyler olarak yetişmelerini de son derece önemsiyoruz. Karnelerinin bir araç olduğunu, çocuklarımızın sosyal, kültürel, duygusal, zihinsel ve fiziksel yeteneklerinin de notlarla ölçülemeyecek kadar mükemmel olduğunu da unutmayalım. 2 haftalık bir tatilde dinlenip bolca kitap okumalarını tavsiye ederim. Gelecek nesilleri yetiştiren, toplumumuza yön veren, yarınlarımızın teminatı öğrencilerimiz için gösterdiğiniz fedakar çalışmalardan dolayı öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Öğrenci ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum” ifadelerini kullandı.HABER49

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.