DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
Duşakabin

Nevzat Kaya: Rezerv Lig kararı Türk futbolu için bir katkı sağlamayacaktır

Son Güncelleme :

04 Mart 2023 - 20:01

Nevzat Kaya: Rezerv Lig kararı Türk futbolu için bir katkı sağlamayacaktır

Türkiye Futbol Federasyonu 3.lig 3. gurupta mücadele eden 1984 Muşspor Kulüp Başkanı Nevzat Kaya, Türk futbolunun mücadele ve revize etmesi gereken birçok sorunu bulunurken Süper Lig ekiplerinin TFF 3. Lig’e kurmak istedikleri Rezerv Lig kararı ve sürecini şaşkınlıkla karşıladıklarını ifade etti.

Rezerv Lig kararıyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Nevzat Kaya, Süper Lig takımları tarafından TFF 3. Lig’e kurulmak istenen Rezerv Lig uygulamasının hem rekabet kurallarına aykırı olduğunu hem de hukuksuz olduğunu belirtti.

Getirilmek istenen yeni sistemin incelendiğinde oluşan adaletsizliğin görmezken gelinemeyeceğini kaydeden Başkan Kaya, “3.Lig’de mevcut bir sistemde 3 grup varken bu uygulama ile sayı 4’e yükselecek. Tüm 2. Lig ve 3.Lig takımlarının önü kesilecek. Bir üst lige çıkmayacak olan rezerv takımlar, şampiyonluk için yarışan takımlar için haksızlığa yol açacaktır. Gerek sportif gerekse ekonomik olarak olumsuz etkiler oluşacaktır. Yeniden hatırlatmak isteriz ki bir üst lige yükselmenin prosedürü bellidir ve gündemde yer alan karar asla tasvip edilemez” dedi.

Rezerv Lig kararının Türk futbolu için bir katkı sağlamayacağını vurgulayan Başkan Kaya, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Muşspor camiası olarak sürecin takipçisi olacağımızı ve kararın gözden geçirilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu ile görüşme gerçekleştirmek için gerekli görüşmeleri yapacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.”HABER49

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.