DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA

MUŞSPOR SENİNLE DAHA HEYECANLI: NEVZAT KAYA

Son Güncelleme :

10 Ekim 2022 - 14:59

MUŞSPOR SENİNLE DAHA HEYECANLI: NEVZAT KAYA

Geçmişini bilmeyen, geleceğini bilemez. Her zaman ve her yerde bu böyle…

Geçmişi bilmek gerek, hakkını vermek gerek. Çalışmadan, çabalamadan sadece geçmişle avunarak değil ama…

Muş’ta yaşanan, yaşatılan, yaşatılacak tüm bu güzellikleri başlatan adamdır Nevzat Kaya… Ciddi, olgun, aydın, sempatik, empatik…

1984 yılında Muşspor takımı kurulmuş, 1984 ve 2004 yılları arasında Muşspor 2. Lig’e kadar da yükselmiştir. Fakat 2004 yılında 3. Lig’den düşen takımımız tarih olmuştur. 2015 yılında Menderes Spor takımı amatör spor olarak ve Bölgesel Amatör Ligi’nde mücadele ettikten sonra 2021 sezonu başında yeni bir yönetim oluşturularak Muşsporun kuruluş tarihi olan 1984 Muşspor ismini aldı. BAL’da mücadele eden takımımız 2021-2022 futbol sezonunda şampiyon olarak 3. Lig’e yükseldi.

Muşspor’un 3. Lig’e çıkmasının kahramanıdır Nevzat Kaya…

Bugün 3. Lig’de olmamızdaki en büyük pay Nevzat Kaya’ya aittir. Ona ne kadar teşekkür etsek azdır. Nevzat Kaya, Muşspor için kentin siyasetçileri, bürokrasisi, taraftarları ile kafa kafaya, omuz omuza verdi. Muşspor 3. Lig’e çıktı. Bugün bütün Muşlular sporla birleşti, hemhal oldu. Bürokrasinin de siyasetçinin de tek amacı gençleri spora yönlendirmek, kötülüklerden korumaktır…

Bugün milyonlarca kişiyi peşinden sürükleyen ve halen dünyada en fazla sporcusu ve seyircisi bulunan futbol,  Türkiye’de oynanmaya başladığı günden itibaren daima önemli bir yer işgal etmiş, toplumda meydana gelen sosyoekonomik değişim ve dönüşümle birlikte kitle iletişim araçlarının da yardımıyla popüler kültürün, tüm manipülasyonlarına karşın, toplumsal praksis olma özelliğini hep korumuştur.

Avrupa’da ve Türkiye’de yaşayan, Muş’a ve Muşspor’a gönül vermiş herkesin ve her kesimin maddi ve manevi destek vermesi lazım takıma. Bu memleketin ihyası belki de buradan başlar, sporla yeniden kenetlenip bu memleketin özündeki gücü ortaya koyabiliriz. Bir yerden başlayacaksak Muşspor en güzel başlangıç olacaktır. Bu heyecana, tutkuya, birliğe, başlangıca hepimizin ihtiyacı var. Yeniden sevinebiliriz ve bunu daim edecek güç evvela bizim birlik olmamızda.

Karınca kararınca şehrin takımı olan Muşspor’a hep birlikte destek olursak, hep beraber Muşsporumuzu üst liglere taşırız. Hep birlikte Muşspor için çalışalım. Maçlara gidelim, takımımızı sürekli destekleyelim. Takım olmak sadece sahada koşmak değil, tribünde de o ruhu canlı tutmak mühimdir. Biz oyuncularımızla, teknik kadromuzla, yönetimimizle, sponsorlarımızla, taraftarlarımızla bir takımız. Sen yoksan bir eksiğiz. Bu takımda her bir kolun ayrı ayrı sağlam olması bizi ileri taşır. Tek kanatla uçulmaz ve bugüne kadar bir başarısızlık olmuşsa da bu yine hepimizindir, tüm kanatlarındır. Ve yeri gelince en çok başarısızlığı sahiplenirsek neden ilerleyemediğimizi anlayabiliriz. Bu takım iyi günde kötü günde bizim takımımız, bu takım düşse de yükselse de bizim takımımız. Bu başarıların ancak ekip ruhu ile gelebileceğini bilmeli ve her birimizin ekibin bir parçası olduğunu unutmamalıyız.

Bugün destek olmasak ne zaman destek olacağız? Muşsporumuza…

Sen-ben yok. Muşspor yeni bir ekip, yeni bir ruhla 3. Lig’de. Şimdi takımımıza sahip çıkmanın tam da zamanı… Nevzat Kaya’nın canhıraşane sarf ettiği bu emeğe halel getirmeyelim. Bu gayretleri, fitneye, hırsa, nemalanmaya kurban etmeyelim. Bir anka kuşu misali küllerinden yeniden doğan bu takıma hakkını teslim edelim ve her türlü yıpratılmaya, haksızlığa karşı kale gibi önünde duralım. Muşsporun her galibiyeti bu memleketin yokuş olan yollarını düze çıkarır.

Bu satırların yazanı inandı, saf ve temiz duygularla. Beklentimiz olmadan. Ulvi duyguları sporla karıştırmam. Hep beraber gönül gönüle, omuz omuza.

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.