Muş Lisesi ismini geri istiyoruz!

Yıllarca eğitim-öğretimini sürdüren Muş Lisesi’nin adının tekrar geri verilmesi için mezunlar çağrıda bulunuyor. Sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getiren mezunlar, “MUŞ LİSESİ İsmini geri istiyoruz” paylaşımında bulunuyor.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Emrullah Özbey’in geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesaplarından “MUŞ LİSESİ İsmini geri istiyoruz” paylaşımının ardından okullarının adının değiştirilmesinden rahatsızlık duyan mezun öğrenciler, sosyal paylaşım sitelerinden yorum yaparak tepkilerini dile getirdiler.

Muş’un eğitim tarihinde tartışmasız bir yeri olan Muş Lisesi ismi birkaç yıl önce tarihin tozlu sayfalarına atılması sonrasında da 60 yılı aşkın bir süre hizmet veren binanın isminin de değiştirilmesi mezunları derin bir üzüntüye soktu.

“OKULUMUZUN ADI TEKRAR VERİLSİN”

“Muş Lisesi adının tekrar eğitim hayatımıza kazandırılması için  tüm halkımızdan destek bekliyoruz” diyen Muş Lisesi mezunları, “Açıldığı yıldan bu yana Muş Lisesi adıyla yüzbinlerce öğrenci mezun eden okulumuz ismi değiştirildi. Okul binası yıkıldı ve yerine yeni bina yapıldı. Muş Lisesi yerine yapılan ve iki sefer isim değiştiren okulun isminin tekrar Muş Lisesi olarak değiştirilmesini istiyoruz. Biz Muş olarak ve Muş Lisesi mezunları olarak okulumuzun adının tekrar verilmesini istiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Muş Lisesi Mezunları, “Uzun yıllarca gururla taşıdığımız Muş İçin tarihsel ve kültürel anlamında büyük önem taşıyan Muş Lisesi adının silinmesi sanki bir tarihin yok edilmesi anlamına geliyor. Okul isminin silinmesi binlerce kişinin geçmişinin yok edilmesi anlamına geliyor. Bu nedenle Muş Lisesi adıyla tarihi bir okulda eğitim verilmesini arzu etmekteyiz. Bunun için kamuoyu oluşturulup yetkililerden destek bekliyoruz. Tek bir amacımız var oda Muş Lisesi adının tekrar geri iade edilmesi. Yetkililerimizden okulumuzun adının geri verilmesini arzuluyoruz ve büyük bir hevesle bekliyoruz” diyerek Muş Lisesi isminin yaşamasını istediler.HABER49

İlginizi Çekebilir

MŞÜ’den Muş’un kaderini değiştirecek logo değişikliği!

Bilimsel gelişimde çığır açan, Oxford, Harvard ve Cambridge gibi dünyanın önde gelen üniversitelerinden onlarca akademisyenin …