Muş Lisesi Geri Geliyor!

Gazetemiz Haber49’un gündeme getirdiği, “Muş Lisesi ismini geri istiyoruz!” adlı haber ses getirdi. Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz ve AK Parti Muş Milletvekili M. Emin Şimşek, tarihi Muş Lisesi isminin geri verilmesi için girişimde bulunacaklarını bildirdiler.

Yıllarca eğitim-öğretim faaliyetlerinde bulunan Muş Lisesi’nin adının tekrar geri verilmesi için mezunlar çağrıda bulunmuş sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getirmişlerdi. Mezunlar, “MUŞ LİSESİ ismini geri istiyoruz” paylaşımında bulunmuş ve gazetemiz de konuyu haberleştirmişti. Haberin ardından Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz ve AK Parti Muş Milletvekili M. Emim Şimşek ismin geri verileceğini söylediler. Gazetemizin edindiği bilgilere göre, Muş Lisesi ismi bölgedeki bir okula verilecek böylelikle isim tekrar yaşatılmış olacak.

Muş’un ilk lisesine eski isminin verilmesi mezunlar arasında da sevinç yarattı…

NE OLMUŞTU?

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Emrullah Özbey’in sosyal medya hesaplarından “MUŞ LİSESİ ismini geri istiyoruz” paylaşımının ardından okullarının adının değiştirilmesinden rahatsızlık duyan mezun öğrenciler, sosyal paylaşım sitelerinden yorum yaparak tepkilerini dile getirmişti.

MEZUNLARI ÜZMÜŞTÜ

Muş’un eğitim tarihinde tartışmasız bir yeri olan Muş Lisesi ismi birkaç yıl önce tarihin tozlu sayfalarına atılmıştı. 60 yılı aşkın bir süre hizmet veren binanın isminin de değiştirilmesi mezunları derin bir üzüntüye uğratmıştı. Binlerce mezunun sayısız anı biriktirdiği bir okul ismi ile birlikte tarihe karışmasın diye gösterilen çaba karşılığını aldı.HABER49

İlginizi Çekebilir

MŞÜ’den Muş’un kaderini değiştirecek logo değişikliği!

Bilimsel gelişimde çığır açan, Oxford, Harvard ve Cambridge gibi dünyanın önde gelen üniversitelerinden onlarca akademisyenin …