Muş İHH’da nöbet değişimi

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Muş Şube Başkanlığı görevini yedi yıldır sürdüren Hasan Konuşuk, görevini bırakarak Şerafettin Yıldız’a devretti.

Dernek Merkezinin bulunduğu Sunay Mahallesi merkez toplantı salonunda yapılan Devir – Teslim Törenine; İHH Bölge Başkanı Barış Oktay ve Muş İHH Ana Kademe Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

İHH Muş Şube Başkanlığı görevini devr alan Şerafettin Yıldız, “Öncelikle bu görevi şimdiye kadar yürüten Hasan Konuşuk kardeşimize en kalbi şükranlarımızı sunuyor ve kendisine ve ekibine yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bizler de ‘Dünyayı İyilik Kurtaracak’ sloganımızla, yeryüzündeki yetimlerin ve mazlumların uğradığı birinci adres olan İHH’mıza layık faaliyetleri yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Devir teslim töreninde konuşan İHH Bölge Başkanı Barış Oktay, “İHH 5 kıta 150 ülkede dil din ırk ayrımı yapmaksızın siz değerli bağışçıların sayesinde insanlığa hizmet etmektedir ve etmeye de devam edecektir.  Hepimiz, ihtiyaç sahipleri, yetimler ve tüm mazlumlar için buradayız. Bu güne kadar olan gayretlerinden dolayı Hasan Konuşuk hocamıza teşekkür ediyoruz. Kendisinden Allah razı olsun. Yeni başkanımız Şerafettin Yıldız’a ve ekibine çalışmalarında başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun.” diye konuştu.

Törenin sonunda ise, İHH Muş şube Başkanlığı görevine getirilen Şerafettin Yıldız, görevini bırakan Hasan Konuşuk’a, bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı Teşekkür Plaketi takdim etti.HABER49

İlginizi Çekebilir

Hazal Öğretmen, Kapı Kapı Gezerek Köydeki Kadınlara Okuma Yazma Öğretiyor

Muş’un Varto ilçesindeki Tepe Köyü İlkokulunda müdür yetkili öğretmen olarak görev yapan Hazal Ateş Özden, …