Mobil PTT şubesi açıldı

Hizmet ağını genişletmeyi hedefleyen PTT tarafından Boşaltılan Müdürlük binasının önüne mobil şube açıldı.

Açılış törenine Vali Aziz Yıldırım, Belediye Başkan Vekili Muhterem Bozkurt, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Muş PTT Başmüdür Fahri Ocak, kamu kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.
Açılış kurdelesi kesiminin ardından bir konuşma yapan Vali Aziz Yıldırım, “Değerli arkadaşlar, PTT’nin ilimizde hizmete sunduğu Mobil PTT Şubesinin açılışına hoş geldiniz. Edindiğimiz bilgilere göre; Türkiye genelinde 4.500 işyeri bulunan PTT teşkilatı yaygın hizmet ağını araçlarla daha da genişletmeyi hedefliyor. İlimizde 6 merkez,4 şube ve 4 acente olmak üzere toplam 14 işyerinde hizmet veren PTT Başmüdürlüğü, şubelerindeki donanımın aynısına sahip olan mobil araç ile posta, kargo, bankacılık gibi alanlarda kaliteli hizmeti tüm belde ve köylerimizde vatandaşlarımızın ayağına götürmeyi amaçlamıştır. Mobil araçlar vatandaşın talep ve beklentileri doğrultusunda hizmeti yerinde sunma anlayışıyla faaliyete geçmiştir. Mobil araçlar, şubelerin olmadığı acil ihtiyaç duyulan mahallerde, doğal afet durumlarında, fuar, açılış, kongre ve toplantı alanlarında, şehir merkezinden uzak sanayi kuruluşların bölgesinde, belde ve köylerde daha hızlı ve etkin bir şekilde vatandaşlara hizmet sunacaktır” dedi.

Vali Yıldırım konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “PTT mobil şube hizmetini online olarak GSM hattı üzerinden sunmakta olduğundan yapılacak ön çalışma ile belde ve köylerde haftalık bir program dahilinde hizmet vereceğini öğrendik. Öncelikle nüfus yoğunluğu fazla olan Serinova, Konukbekler, Karaağaçlı, Güzeltepe, Bağlar, Altınova, Eşmepınar, Erentepe, Yoncalı, Rüstemgedik, Kırkgöze, Elmakaya, Balotu ve Sarıpınar Beldeleri başta olmak üzere köylerimizde acentelik açılacağı, acente açılışı sağlanamayan yerleşim yerleri için ise haftalık program dahilinde mobil PTT şubemiz vasıtasıyla hizmet sunulacağı bildirildi. Bu sayede PTT hizmetleri merkez, şubeler ve acenteliklerle birlikte mobil araçlarla da ilimizin en ücra noktalarına kadar ulaşmış olacaktır. Vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmaya huzur, mutluluk ve refahını artırmaya yönelik her türlü hizmetleri her geçen gün geliştirip çeşitlendirmeye devam edileceğiz. PTT mobil araçları bu çerçevede hayata geçirilen önemli hizmetler arasındadır. İşte bu hizmet anlayışlıyla biz vatandaşımızın ayağına hizmetleri götürüyoruz.

 

Eskiden posta Tatarları vardı daha öncesinde posta güvercinleri vardı. Zamanla sabit posta merkezleri açıldı ve bu posta merkezleri dışında PTT yazan kargo araçlarını yollarda gördük ama bugün artık çok daha hızlı bir hale geldi postalar, kargolar uçaklarla gönderiliyor. Ama bir taraftan da PTT ve iletişim hizmetleri o kadar çok gelişti ki artık cep telefonlarından çok rahatlıkla her türlü işlemlerimizi yapabiliyoruz. Netice itibari ile PTT teşkilatının bu memlekete yapmış olduğu hizmet hiçbir şekilde inkâr edilemez. Bugün ilimizde açılacak mobil aracımızla PTT merkezinde ne yapılabiliyorsa hepsi bu araçta yapılabiliyor ve vatandaşımızın ayağına hizmet götürülüyor. Vatandaşımızın bunlara ulaşmaya çalışmasına herhangi bir zahmet çekmesine de ihtiyaç kalmıyor. Bütün bu imkânları tesis eden bu imkânları bizlere sunan tabii ki devletimizdir, devletimizin imkânlarıdır. Bu nedenle öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Ulaştırma Bakanımıza ve diğer bakanlarımıza, PTT Genel Müdürümüze şükranlarımızı buradan arz ediyoruz. Bütün Muşlular buralardan hizmet alacak Muş’taki vatandaşlarımızın adına ben hepsine teşekkürlerimi arz ediyorum. Allah hayırlı, uğurlu etsin hayırlara vesile olsun.”
Açılış ardından Vali Yıldırım ve beraberindekiler mobil PTT aracında incelemede bulundular.

 

HABER49

İlginizi Çekebilir

Besicilerin hayvanlarıyla kar üzerindeki zorlu yolculuğunun hikayesi

Muş’ta besicilik yaparak geçimini sağlayan vatandaşlar, çetin kış mevsimi nedeniyle yaylada bulunan hayvanlarını 6 kilometrelik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir