KADİR’E KADERİN OYUNU

Bir insan düşünün yüksek mevkide, yetkili bir ailede suç mahalli, risk, tehlike kendisine yüz mil uzakta tüm derdi şatafata alışmak olsun. Ve yine bir insan düşünün hayat onun için iki yaşında mücadele başlatsın kafatasından içeri on beş metre yüksekten zemine çakılan ve aslında onun için sınavın küçük bir başlangıcı denebilecek ilk zorlukların adımlarını ulaştırsın.

Biri geceleri uyurken hayal dünyasına annesinin/babasının güven veren ses tellerinden okuduğu masallar ile dalıp dalıp çıkarken diğeri için hayatın farklı planları vardı. O henüz çocukken annesinin babasının eksik bıraktığı öz kardeşlerini doyurmayı kendine görev bellemiş, boyundan büyük işlere girişmesini sağlamıştı. Bu büyük işler kendisi için çok tehlikeli, kardeşleri için gerekliydi. Dedik ya merhameti ve cesareti kimsede, o evdeki hiç kimsede yoktu. Hatta herkesin onun eline baktığı bir hane vardı. On bir, on iki, on üç yaşında başına otuz- otuz beş yaşındakilerden fazla işler gelmişti. Olgunlaşmış, büyümüş koca yürekli bir adama dönüşmüştü. Yaşadığı psikolojik şiddet bir yana dursun, fiziksel zorbalığı da atlatmak zorundaydı. Fakat o herkesten farklıydı. Yüreği ve dik duruşu ile sürekli korunmaya muhtaç bünyesi ilerleyen zamanlarda saldırı durumuna geçecek. Artık tehlikeye düşmemek, kendisini koruyabilmek için o bir tehlike olacaktı. Farklı bir seçeneği olsaydı bu fırsatı değerlendirileceğine ne kadar emin olsam da ona sunulan hayat ortadaydı.

Tıpkı herkese farklı zorluklar yaşattığı gibi onu da çocukluğundan, gençliğinden vurmuş, bu travmalarla yaşamaya mecbur bırakmıştı. Hala yaşatmadığı meçhul… Çıkışını dört gözle beklediğimiz içerdekiler ve bin bir kötülükle bile dışarıdakiler…

Adil olmayan güzellikte deyip sıradan karşılayalım. İki insanı değil, iki insanın sistemin içerisinde ki hırpalanmalarını ele aldım. Bazı sonuçların nedenleri vardır. Bu nedenlere yokmuş gibi davranıp bahane demek kolay. Umarım küçümsediğiniz bahanelere maruz kalmadığınız/kalmayacağınız bir hayatınız olur.

giresun escort bayan

İlginizi Çekebilir

Muş Emniyeti’nin başına tecrübeli isim: Engin Kaloğlu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla, Resmi Gazete’de yayımlanan kararlara göre, Emniyet Genel Müdürü İstihbarat Başkan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir