DOLAR 15,7621 % 1.41
EURO 16,6786 % 2.59
GRAM ALTIN 928,69 % 1,94
ÇEYREK A. 1.518,41 % 1,94
BITCOIN 30.544,90 2.02
SON DAKİKA

Işık’tan 31 Mart Varto Kurtuluş mesajı

Son Güncelleme :

31 Mart 2022 - 15:11

Işık’tan 31 Mart Varto Kurtuluş mesajı

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Mümtaz Işık, Varto’nun Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 104. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Mümtaz Işık kurtuluş günü münasebetiyle yayınladığı mesajında vatanın muhafazası için canını feda eden tüm şehitleri rahmetle yad etti.

Işık mesajını şu şekilde sürdürdü:

“Sayın Valimiz, Değerli Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız ve siz çok kıymetli Hazirun, yine kurtuluşumuza vesile olmuş Varto ecdadının kahraman evlatlarını en derin saygılarımla selamlarım.

Vatan toprağının tamamında olduğu gibi ilçemiz içinde İstiklal ve Bağımsızlık mücadelesinin büyük bir gurur ve onurla taçlandığı kurtuluşumuzu büyük bir coşkuyla kutlamaktayız.

Kahraman ecdadımızın vatan ve istiklal uğrunda verdiği mücadeleler bizler için her yıl dönümünde aynı ruh ile yeniden diriliş için bir vesile olmaktadır. Bu bilinçle canları uğruna ilelebet bu topraklarda barış ve huzurla yaşamamızı sağlayan aziz şehitlerimizin hatıralarına sahip çıkacağımızı, usanmadan, yılmadan, kararlılıkla çalışarak Vartomuzu ve Ülkemizi yarınlara taşımanın sorumluluğunda ve bilincinde olduğumuzu belirtmek isterim.

İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 104. Yılında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.”HABER49

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.