????????????????????????????????????

İçme suyuna takviye amaçlı 7 adet sondaj kuyusu çalışması başlatıldı

Uzun bir süredir alt yapı çalışmaları nedeniyle içme suyu sorununun yaşandığı kentte, içme suyu 1. etap yapımı tamamlanıncaya kadar takviye amaçlı 7 adet sondaj kuyusu çalışmalarına başlandı. Muş Milletvekili M. Emin Şimşek, ilk sondaj kuyusu çalışmasının eski otogar bölgesinde başladığını bildirdi.

Ak Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Muş’ta içme suyu çalışmaları tamamlanıncaya kadar vatandaşların mağduriyet yaşamaması için 7 adet sondaj kuyusu çalışmasına başlandığını ifade etti. Milletvekili Şimşek, “DSİ Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonuncunda Muş içme suyu 1. Etap yapımı tamamlanıncaya kadar Muş içme suyuna bu süre içerisinde takviye amaçlı 7 adet sondaj kuyusu çalışmaları 8 Aralık 2020 tarihi itibariyle başlamıştır” dedi.

ŞİMŞEK: 3 AY İÇERİSİNDE TÜM SONDAJLARIN TAMAMLANMASI HEDEFLENİYOR

Şimşek, “İlk sondaj kuyusu eski otogar bölgesinde yapılmaktadır” diyerek şöyle devam etti: “Sırayla diğer sondaj kuyu çalışmaları devam edecektir. 3 ay içerisinde tüm sondajların tamamlanması ve önümüzdeki yaz ilimizin su sorununun çözülmesi hedeflenmektedir.”

SONDAJ YAPILACAK ALANLAR NERESİ?

Zafer Mah. Gazi İlkokulu Bahçesi’nde 202/2 Nolu Parsel,

Zafer Mah. 552/1 Parsel Yanı,

Eski Otogar Giriş Kapısında,

Aras Kargo Karşı Sokağında 200 m Aşağıda Sunay Mah. 10/1 Parsele Yakın,

İstanbul Evleri Arka Tarafı Dere Üst Tarafı,

Muş-Bitlis Yolu Toprak Baba Parkının Sur İçi,

Eski Cezaevi Yolu Cad. Palbeteği Anaokul Karşısı…HABER49

İlginizi Çekebilir

TEKNOFEST’de dereceye giren öğrenci ödüllendirildi

Muş Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, “Engelsiz Yumuşak Duyu Park” projesiyle katıldığı TEKNOFEST’de Türkiye üçüncülüğü …