DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
Duşakabin

İçme Su sorunu tarih oluyor!

Son Güncelleme :

27 Ekim 2020 - 15:00

İçme Su sorunu tarih oluyor!

Uzun yıllardır su sıkıntısının yaşandığı Muş’ta su sorunu tarih oluyor…

Muş’ta uzun yıllardır içme su sıkıntısı yaşayan vatandaşların sorunları gazetemiz Haber49 tarafından da sürekli gündeme de getiriliyordu.

AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Alparslan-2 Barajı’ndan elde edilecek İçme Suyu Temini Projesi’nin 1. kısmının ihale ilanına çıktığını bildirdi.

“İÇME SUYU TEMİNİ PROJEMİZİN 1. KISMI İHALE İLANINA ÇIKTI”

Muş’un su ihtiyacının büyük bir kısmını karşılayacak olan projenin ihaleye çıktığını belirten Ak Parti Muş Milletvekili M. Emin Şimşek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Alparslan-2 Barajı’ndan alınacak İçme Suyu Temini Projemizin 1. kısmı ihale ilanına çıktı. Muş merkez ile Hasköy ve Korkut ilçelerimiz ilaveten Sungu, Karaağaçlı ve Düzkışla beldelerimizin içme suyu ihtiyaçlarının karşılanması projemiz ilimize ve hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye, Valimiz Sayın İlker Gündüzöz’e ve teşkilatlarımıza şükranlarımı sunuyorum.”

“İLİMİZİN EN BÜYÜK SORUNUNUN ÇÖZÜME KAVUŞTURULACAĞI İÇİN MUTLUYUZ”

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya ise, “Göreve geldiğimiz günden bugüne uzun uğraşlar verdiğimiz ve ilimizin en büyük sorununun çözüme kavuşturulacağı içme suyu projemizin ihale tarihinin belirlenmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Geçtiğimiz yıl Malazgirt Zaferi etkinlikleri münasebetiyle ilimize teşrif eden Cumhurbaşkanımıza durumu arz ettiğimizde, projenin hayata geçirilmesi talimatıyla bizleri ziyadesi ile mutlu ettiler. Akabinde 2020 yılı yatırım programına alınan projenin bugün ihale tarihi netleşti. Dileğimiz ve temennimiz ihale sürecinin de sorunsuz bir şekilde tamamlanarak gerekli çalışmaların kısa sürede başlatılması. Buradan elde edilecek kaynak ile ilimizde su sorunu kalmayacak. Vatandaşlarımızın bu konudaki mağduriyetlerini asgariye indirmenin gayretinde olacağız. İlimizin kanayan yarası haline gelen su sorununun çözümünü talimatını veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsında emeği geçen tüm devlet büyüklerimize minnet ve şükranlarımı arz ederim.” Şeklinde konuştu. HABER49

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.