DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA

Hasköy’e yüksek okul piyangosu

Son Güncelleme :

01 Kasım 2022 - 15:45

Hasköy’e yüksek okul piyangosu

Muş Alparslan Üniversitesi bünyesindeki Teknik Meslek Yüksek Okulu Hasköy’e taşınıyor. Karar, üniversitesi senatosu tarafından oy birliğiyle alındı. Yaklaşık 1400 öğrenci kapasiteli yüksek okulun Hasköy’e ekonomik, kültürel ve sosyal gelişim anlamında önemli katkılar sunması bekleniyor.

Senato kararı Muş’ta bazı kesimlerden tepki toplarken, Hasköy ilçesinde ise sevinçle karşılanıyor. İsimlerinin açıklanması istemeyen bazı akademisyenler, “Altyapısı hazır olmayan ve henüz ilçede yüksek okula uyumlu bir binanın olmadığını ifade ederek, ilçeye yüksek okulu taşımak yanlış olur” diyerek tepki gösterdi.

KARAYEL: YÜKSEK OKUL, SOSYAL GELİŞİM ANLAMINDA ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLAYACAK

Senato kararına çok sevindiklerini ifade eden Hasköy Belediye Başkanı Hikmet Karayel, “Hasköy olarak senato kararına çok sevindik. Yüksek okul, ilçemize ekonomik, kültürel ve sosyal gelişim anlamında önemli katkılar sağlayacak. Yer tahsisi konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Kısa zaman uygun yer bulunması halinde Hasköy ilçemiz Yüksek okuluna kavuşacak” dedi.

SENATO KARARINDA İLE İSİM DEĞİŞİKLİĞİ YAPILDI

Muş Alparslan Üniversitesi senatosu Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat başkanlığında toplandı. Toplantıda şu karara varıldı: “Üniversitemiz rektörlüğüne bağlı olarak merkez külliyede eğitim-öğretim faaliyetlerine devam Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunun adının Muş Alparslan Üniversitesi Hasköy Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu olarak değiştirilmesi ve ilgili Meslek Yüksek Okulunun İlimiz Hasköy ilçesine taşınması konusu müzakere edildi.

Yapılan müzakereler sonucunda, Üniversitemiz merkez külliyesinde eğitim-öğretim faaliyetleri sürdüren Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulunun adının Muş Alparslan Üniversitesi Hasköy Teknik Bilimler Meslek Yüksek okulu olarak değiştirilmesi ve Muş İl Merkezine mücavir Hasköy İlçesinde Üniversitemize hibe yolu ile verilecek tam donanımlı bir Meslek Yüksek Okulu binansın tamamlanmasıyla birlikte ilgili Meslek Yüksek Okulunun ilçeye taşınmasının uygun olduğunu oy birliği ile karar verildi.”HABER49

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.