HAFTANIN KONUĞU: TURAN KARAHAN

Değerli Okurlarımız bu sayıdaki misafir konuğumuz başarılı ve sürekli çalışma aşkı ile hayatını devam eden, Elazığ Tarım ve Orman İl Müdürü Turan KARAHAN Bey ile güzel ve verimli bir sohbetimiz oldu. Memleketimiz için de son derece önemli olan Tarım ve Orman hakkında da bilgiler edindik. İşte Elazığ Tarım ve Orman İl Müdürü Turan KARAHAN Bey ile sohbetimizden satır başları:

TURAN KARAHAN KİMDİR?

25 Şubat 1977 yılında Muş’ta doğdum. Ilk ve orta öğrenimimi Muş’ta tamamladım. Malatya Ziraat Meslek Lisesinden 1997 yılında Ziraat Teknisyeni unvanı ile mezun oldum. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünden iyi derece ile 2001 yılında Ziraat Mühendisi unvanı ile mezun oldum.

Yüksek lisans eğitimini Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Tarla Bitkileri Anabilim Dalında Güneydoğu Anadolu Bölgesi Ekolojik Koşullarında Bazı Arpa (Hordeum vulgare L.) Çeşitlerinin Verim ve Verim Öğelerinin Belirlenmesikonulu tez çalışması ile 2005 yılında tamamladım.

2001-2011 yılları arasında GAP uluslararası tarımsal araştırma merkezi müdürlüğünde ziraat mühendisi olarak görev aldım.

Görev yaptığım sürede Güneydoğu Anadolu Bölgesi Şartlarında Bazı Ekmeklik Buğday Çeşitlerinin Verim Stabiliteleri Üzerine Alıştırmalar, Güneydoğu Anadolu Bölgesi Şartlarında Bazı Makarnalık Buğday Çeşitlerinin Uyum Kabiliyetlerinin Tespit Edilmesi vb. yayınlar Gap IV.Tarım kongresi kitabında yayınlandı.

2011 yılında Süleyman Demirel üniversitesinde doktoraya başladım. 2012 yılında Elazığ ili tarımsal kalkınma ve destekleme koordinatörü olarak atandım. 2016 yılında Elazığ tarım il müdürü olarak görevlendirildim. Ve halen bu görevime devam ediyorum. Meslek hayatım boyunca tarım ve orman bakanlığımız tarafından düzenlenen kurs ve eğitim programlarına katıldım. İyi derecede KPDS 60 seviyesinde İngilizce bilmekteyim. Evliyim ve 2 çocuk babasıyım.

Elazığ’da çalışıyor olmam münasebetiyle memleketimde olan gelişmeleri sizler sayesinde takip ediyoruz. Bu yüzden Gerçekleştirdiğiniz bu hizmetin il dışında bulunan hemşerileriniz için daha da önem arz ettiğini de belirtmek isterim. Davut Bozkurt kardeşim ve ekibine gazetelerinde bana da yer ayırdıkları için teşekkür eder Muşlu hemşerilerimi saygı ve sevgiyle selamlarım.

İlginizi Çekebilir

Muş Emniyeti’nin başına tecrübeli isim: Engin Kaloğlu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla, Resmi Gazete’de yayımlanan kararlara göre, Emniyet Genel Müdürü İstihbarat Başkan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir