DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA

GÖĞSÜMÜZ KABARIYOR!

Son Güncelleme :

19 Aralık 2022 - 15:12

GÖĞSÜMÜZ KABARIYOR!

Dikkat edildiği üzere son zamanlarda il dışındaki hemşehrilerimize önemli mevki ve makamlar teslim ediliyor. Bu denli saygınlık gören ve önemli görevlere getirilen kadirşinas insanlarımız göğsümüzü kabartıyor. Bunun en önemli sebebi kültürlerinden ve kişiliklerinden gelen azimleridir. Ne mutlu bizlere…

İlimizde yetişmiş ve metropol illerde yaşayan hemşehrilerimiz, uzman oldukları alanlarda kendilerini geliştirerek önemli görevlere gelirken bu durumun ilimizin gelişmesine ve kalkınmasına da fayda sağlamasını bekliyoruz.

Bizler Muş olarak birbirimize destek olalım ve Muş için ne gerekiyorsa hep birlikte yapalım. Kıskançlık, gıybet, çekememezlik, bozgunculuk, laf olsun diye yapılan eleştirilerden uzak duralım. El ele vererek ilimizi bir adım da olsa ileri götürecek hemşerilerimize ve ilimiz için çalışanlara destek olalım. İlimizin kalkınması ve gelişmesi için sürekli toplantılar yapıp fikirleri, projeleri değerlendirelim. Burası bizim yuvamız, sahip çıkmak, geliştirmek, büyütmek, iyileştirmek bizim borcumuz. Vicdanı olan, bu memlekete zerrece muhabbeti olan sırtını dönmez. İstanbul’da, İzmir’de, Konya’da değil, Muş’ta doğduysan bu sebepsiz değildir. Buranın mayası çalınmıştır ruhuna. O mayanın hakkını vermek için “bana ne” deyip geçmeyelim. Bu mahzun şehri ancak sahiplenirsek, seversek, aidiyetimizi koparmazsak ayağa kaldırabiliriz.

Siyasi görüşümüz ne olursa olsun memleketin kalkınması için birlik ve beraberlik içerisinde olalım. Çalışan, çabalayan ve bu memleket için proje üretenlere destek verelim, eğer destek olamıyorsak köstek de olmayalım. İçimizde yetişen ve önemli görevlere gelen hemşerilerimize sevinelim ve onların başarılarını örnek alalım. Onları kıskanıp haksız eleştirilerle karalamayalım.

İlimizde şu an çok güzel bir çalışma var. Valimiz Doç. Dr. İlker Gündüzöz, kent için hem çok güzel projeler yapıyor hem de işsiz gençler için istihdam alanları oluşturma çabasında. Vali Beyin çalışmaları takdire şayan. Geldiği günden beri burayı bir iş olarak görmeyip kendi memleketi bilip muhabbetle çalışmalar yürüttü, yürütmeye de devam ediyor. Onda ki aşkı, şevki görünce bazı hemşehrilerim adına utanıyorum.

Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımını kente kazandıran Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek’i de unutmamak lazım. Kentte böyle yatırımlar bulunca çok mutlu oluyoruz.

Ziraat Bankası Genel Müdürü Alparslan Çakar ve Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun’un ilimize katkı sağlayacağına tüm kalbimizle inanıyoruz.

20 yıl sonra Muşspor’un 3. Lig’e çıkmasını sağlayan Muş ve Muşspor için elini değil, gövdesini taşın altına koyan Nevzat Kaya’nın da spor alanında büyük katkıları var. Muş ve Muşspor’u ülke gündemine taşıması, ünlü isimlerin Muşspor’a destek olması göğsümüzü kabartan bir diğer gurur vesilesi.

Muş Belediyesi çalışmalarının yanı sıra son süreçte TV kanallarında gündem olması da farklı bir olay… Bugün ilimize ait fakat çevre illere mal olan bazı değerlerin Muş Belediye Başkanı Feyat Asya ile gündeme gelmesi ve bu konuda destek olunması gereken bir durum.

Milletvekillerimizle, Valimizle, Belediyemizle, üniversitemizle, akademisyenlerimizle gelin hep beraber birlik olalım, bir olalım ve güzel Muş’umuz için projeler yapıp, bu projelerin hayata geçmesi için çalışalım. Herkesin ve her kesimin tek bir gayesi olmalı: Muş için sen de elini yüreğine koy.

Herkesin ve her kesimin birbiriyle anlaşarak, sorunların çözümünde ortak hareket ederek, birbirleriyle barışık ve bu ilin kalkınmada üst seviyelere çıkması için ortak hareket etmesi lazım. Gelin hep beraber bir olalım, Muş olalım ve Muş için güzel işler yapalım…

Mehmet Akif Ersoy’un bir dörtlüğü ile yazımızı noktalayalım:

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?

Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şüheda!

Canı, cananı, bütün varımı alsın da Huda,

Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.