GELİN HEP BİRLİKTE MUŞ OLALIM!

Dikkat ettiyseniz son günlerde ilimiz insanları, ilimiz dışında mevki ve makamlarda saygınlık görüp önemli görevlere getiriliyor. Bunun en önemli sebebi kültürlerinden ve kişiliklerinden gelen azimleridir. Ne güzel göğsümüz kabarıyor.

İlimizde yetişmiş ve metropol illerde yaşayan hemşerilerimiz, uzman oldukları alanlarda kendilerini geliştirerek önemli görevlere gelirken bu durumun ilimizin gelişmesine ve kalkınmasına da fayda sağlamasını bekliyoruz.

Bizler Muş olarak birbirimize destek olalım ve Muş için ne gerekiyorsa hep birlikte yapalım. Kıskançlık, gıybet, çekememezlik, bozgunculuk, laf olsun diye eleştirilerden uzak duralım. El ele vererek ilimizi bir adım da olsa ileri götürecek hemşerilerimize ve ilimiz için çalışanlara destek olalım. İlimizin kalkınması ve gelişmesi için sürekli toplantılar yapıp yeni fikirleri, yeni projeleri değerlendirelim.

Siyasi görüşümüz ne olursa olsun memleketin kalkınması için birlik ve beraberlik içerisinde olalım. Çalışan çabalayan ve bu memleket için proje üretenlere destek verelim. Eğer destek olamıyorsak onlara köstek de olmayalım. İçimizde yetişen ve önemli görevlere gelen hemşerilerimize sevinelim ve onların başarılarını örnek alalım. Onları kıskanıp haksız eleştirilerle karalamayalım.

Bugüne kadar, hep “biz biliriz” havasıyla yol aldık. Oysa yanlış. Müşterek konularda müşterek karar almamız hepimizin yararınadır. Bu nedenle şehrimizi ilgilendiren konularda birlikte karar alalım. Kişisel çıkarlarımız için değil, toplumsal çıkarlarımız için çalışırsak bu memleketi kalkındırırız.

İlimizin gelişmesi ve kalkınması için metropol kentlerde yaşayan hemşerilerimizin Muş için çalışmalarını görüyor ve şahit oluyoruz. Örnek verecek olursak Bursa’da yaşayan Muşlu eğitimci, iş adamı hemşerimiz Gıyasettin Bingöl Beyin Muş için çabalarını ve yatırımlarını görüyoruz ve takdir ediyoruz. Yine İstanbul’da bulunan Muş Vakfının çalışmaları da takdire şayandır. Hele ki, üniversite öğrencilerimize verdikleri burslar gerçekten takdir edilecek bir çalışmadır. Bu kent için kim çalışıyor ve bir şeyler yapmaya çabalıyor ise desteklememiz lazım. Bir iş adamı yatırım yapıyorsa diğerlerine de örnek olması lazım.

İçeride ve dışarıda Muş için atılan her adımın destekçisi olalım. Bazen yapılan güzel çalışmalara, sırf sevmediğimiz kişi veya kişiler tarafından yapıldığı için ayak koymaya da çalışıyoruz. Kişisel husumetlerin bir kenara bırakılması ve bu kent için kim güzel hizmetler yapıyorsa desteklenmesi lazım. Mesela yakın zamanda İstasyon Caddesinde yapılan çalışmalar göz dolduruyor, ilimizi temsil eden ürünlerin hem tanıtım, reklam amaçlı hem de görsel görüntüye olumlu katkısı ile cadde boyunca yerleştirilmiş olması bizi mutlu etti. Yol çalışmalarını eleştirdiğimiz zamanlar olabileceği gibi güzel bir çalışma olduğunda da takdir edip hakkını teslim etmeyi bilmeliyiz. Bu yöneticiler için de işi yapanlar için de motivasyondur. Destek görmeleri daha iyi hizmetler için şevkle çalışmalarına zemin hazırlar.

Milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, valimiz, akademisyenlerimiz ile gelin hep beraber birlik olalım, bir olalım ve güzel Muş’umuz için projeler yapıp çalışalım. Güzel ilimizin kalkınması ve gayri safi milli hâsılada en sonlardan kurtaralım.

Herkesin ve her kesimin birbiriyle anlaşarak, sorunların çözümünde ortak hareket ederek, birbirleriyle barışık ve bu ilin kalkınmada üst seviyelere çıkması için ortak hareket etmesi lazım. Gelin hep beraber bir olalım, Muş olalım ve Muş İçin güzel işler yapalım…

İlginizi Çekebilir

DAKA’dan kooperatifçilik paneli

Muş’ta, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı işbirliği ile “Kırsalda daha iyi …