FACİAYLA BURUN BURUNA

Muş, yakın bir dönemde Sakarya’daki havai fişek fabrikasında yaşanan faciadan ders çıkarmamış görünüyor. Başta millet bahçesi olmak üzere kentteki birçok inşaat alanında iş güvenli konusunda hiçbir önlem alınmadan çalışmalar devam ediyor.

Yapımına dört ay önce başlanan Muş Millet Bahçesi’nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Eski stadyumun yerinde 44 dönümlük arazi üzerinde yapılacak Millet Bahçesi’nde iş makinaları gün boyunca susmuyor.

Ancak Muş için önemli bir nefes alma alanlarından biri olması beklenen Millet Bahçesi’ndeki inşaat alanında iş güvenliği konusunda hiçbir önlem alınmaması dikkat çekiyor.

Yasa ve yönetmeliklere göre inşaat alanındaki herkesin kask takması zorunda olmasına karşın çalışanlar dahil hiç kimsenin bu kurala riayet etmemesi muhtemel iş kazalarına davetiye çıkarıyor.

Yine yasa ve yönetmeliklere göre inşaat alanının tamamen kapatılması gerekirken alanın etrafının tümüyle açık olması, çalışmaların büyük bir vurdumduymazlıkla yürütüldüğünü gösteriyor.

İnşaat alanının etrafının kapatılmaması nedeniyle buradaki toz toprak da gün boyunca çevreye saçılarak vatandaşların sağlığı tehlikeye atılıyor.

FACİA KIL PAYI ATLATILDI, DERS ALINMADI

İş güvenli konusundaki vurdumduymazlık sadece Millet Bahçesi ile sınırlı değil.

Hemen hemen kent genelindeki tüm inşaat alanlarında benzer bir durum söz konusu.

Şehrin göbeğinde yer alan eski Kadın Doğum Hastanesi’nin yıkım çalışmalarında da ciddi bir ihmalkârlık dikkatleri çekiyor. Temmuz ayının ilk haftasında yıkımına başlanan eski hastanenin yıkım çalışmaları sırasında yaşanan kazadan da ders alınmamış gözüküyor.

16 Temmuz’da yıkımı yapılan binanın bir bölümü iş makinasının üzerine doğru göçmüş iş makinasının operatörü ve yoldan geçen vatandaşlar şans eseri kurtulmuştu.

Ancak bu kazaya rağmen halen yıkım işlemleri devam eden binanın çevresinde güvenlik önlemleri tam olarak alınmış değil. HABER49

microsoft project 2016 satın al

İlginizi Çekebilir

TEKNOFEST’de dereceye giren öğrenci ödüllendirildi

Muş Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, “Engelsiz Yumuşak Duyu Park” projesiyle katıldığı TEKNOFEST’de Türkiye üçüncülüğü …