DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
Duşakabin

CHP’li Ertuğrul’dan çarpıcı iddialar

Son Güncelleme :

31 Mart 2023 - 12:26

CHP’li Ertuğrul’dan çarpıcı iddialar

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş eski Milletvekili Mehmet Şerif Ertuğrul’un oğlu Sinan Ertuğrul çarpıcı iddialar.

Yıllarca Cumhuriyet Halk Partisine gönül veren ve çeşitli kademelerde görev alan Sinan Ertuğrul, Bazı meclis üyelerini ve İş İnsanlarını sert bir dille eleştirerek, “Cumhuriyet Halk Partisi çıkar ve rant partisi değil, kendi kirli çıkarlarınız için bu partiyi karalamaya hakkınız yoktur. Geçmişteki kirli ilişkilerinizi ve kent için değil sadece kişisel çıkarlarınız için parti parti gezdiğiniz tüm halkımız tarafından çok iyi biliniyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kapısı herkese açıktır. Fakat Cumhuriyet Halk Partisi’nin fırsatçılara yeri yoktur. Bizde parti kavramı önemlidir. O yüzden kimse kişisel çıkarları için partiyi kullanamaz bun asla müsaade etmeyiz. Kimse tehditlerle, şantajlarla bir yere gelemez” dedi.

CHP’li Sinan Ertuğrul şunları iddia etti: “Daha dün partiye gelip yıllarca partiye hizmet eden bizi sağda solda kötüleme çalışanlar bilsinler ki, bu parti cumhuriyet tarihi boyunca temiz siyaseti ile bugünlere geldi. Partimiz partiden partiye koşan veya ihalelere fesat karıştırmakla anılan biri veya birleri henüz başka partinin siyasi gömleğini üzerinden çıkarmadan Cumhuriyet Halk Partisine gelip ortalığı karıştırmanın veya partiye yıllarca hizmet veren birlerini sırf kendi çıkarları için karıştırmaya hakkı olmadığı gibi haddi de değildir. HDP’de Muş Belediye meclis üyesi iken seçime son bir yıl kala istifa edip ve yaptığı yasadığı işlerin ortaya çıkmaması için CHP’ye geçen şahıslara sormak istiyorum. Belediye İmar komisyonunda iken 4 kat yapı yapılması gereken Karşıyaka bölgesine belediye tarafından 6 kat imar izni verildi. Verilen yasadışı yapı iznini neden mahkemeye taşıyıp ardından jet hızı ile davadan vaz geçtiniz? İmar komisyonunda iken neden bu şehrin imarına ve yapılan yüksek katlara karşı çıkmadınız? Belediyede meclis üyeliği yaparken iktidarın kaç kararına itiraz ettiniz? Yani size güvenip oy veren halkı belediye meclisinde ne kadar savundunuz? HDP’den neden istifa ettiniz? Tüm bu soruların cevabı merak ediyorum. Eminim benim gibi merak eden çok kişi de vardır. Belediye meclisine girmeden önceki mal varlığınız ve şimdiki mal varlığınızı çıkıp rahatça kamuoyu ile paylaşa bilir misiniz? Daha düne kadar Ak Parti eski Milletvekilli ile kol kola gezerken bir anda HDP ve CHP’ye geçişinizin sebebi nedir?”

Ertuğrul, “Her İnsan hata yapabilir. Önemli olan bu hatalardan ders almak ve aynı hataları tekrarlamamaktır. Benim geçmişte yaşadığım ve gençliğimin bana dayattığı bazı hatalar olabilir. Fakat şuan kendi işimde gücümdeyim. Yıllardır, gündüz işimle uğraşırken akşam da çocuklarımla beraberim. Benim alnım aktır. Veremeyeceğim hiçbir hesabım yoktur. Peki ya sizin? Helin hep birlikte yaptıklarımızı kamuoyu ile paylaşalım buna siz var mısınız? Benim babam kırk yıl boyunca Cumhuriyet Halk Partisini gözünden sakındı. Şuan bile milletvekilli yapıp da Muş’ta yaşayan tek vekil olarak halk arasında anılıyor. Babam yıllarca Cumhuriyet Halk Partisine emek verdi. Cumhuriyet Halk Partisini gözünden sakındı. Bugün Muş’ta da rahat geziyor ise bunun tek bir sebebi var: ne Partimizi ne de Devletimizin 5 kuruşuna tenezzül etmedi. Babam Milletvekilli yaptı. Ben de yılardır çobanlık yapıyorum. Ekmeğimi çok şükür ki helal kazanıyorum. Ve çobanlık yaptığım için de gururluyum. Geçmişte istemediğim halde de olsa bazı hatalarımı bugün daha dün partiye gelmiş ve bana karşı tehdit olarak kullananlara asla pabuç bırakmam. Dediğim gibi veremeyeceğim hiçbir hesabım yoktur. Ama kişisel çıkarlar peşinde koşan birlerine de yıllarca emek verdiğimiz partimizi heba etmeyiz. Daha önce hizmet etiğiniz parti de menfaat ve çıkarlarınızın önü kesildiğinde nasıl ki terk ettiyseniz yarın burada da menfaat bulamadığınız da ilk terk eden sizler olacaksınız. Bizler siyasi hırsın veya menfaatlerimizin peşinde koşan değil partimizi el birliği ile iktidara taşımanın derdindeyiz. Tek amacımız var. Oda Cumhuriyet Halk Partisini iktidara taşımak ve genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’ nu Cumhurbaşkanı yapmak. O yüzden gölge yapmayın başka ihsan istemeyiz!” HABER49

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.