Cezaevi personelinin onardığı okul, eğitime açıldı

Muş E Tipi kapalı Ceza İnfaz Kurumu çalışanlarının, gönüllü olarak çalışarak baştan sona onardığı Çukurbağ İlköğretim okulu, öğrencilerin hizmetine sunuldu.

Muş Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, Muş E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu yıllardır bakım ve onarımı yapılmayan köhne denilebilecek olan Çukurbağ İlköğretim Okulu’nu onarılarak eğitim öğretime kazandırılması için sosyal sorumluluk projesi hayata geçirildi.

Proje kapsamında gönüllülük esasına göre çalışan ceza infaz kurumu personeli ve aileleri, okulu temizleyip ilaçlama yaptı. Kurum personeli, yıpranan bayrak direği dahil, binanın içini ve dışını onarıp boyadı, bahçe düzenlemesi yaptı.

Fiziki yapısı yenilenen ve öğrencilerin eğitimi için sağlıklı bir ortama kavuşturulan okul, 2021- 2022 eğitim öğretim yılının ilk gününde hizmete açıldı.

Konuyla ilgili Muş E Tipi Ceza İnfaz Kurumu tarafından yapılan resmi açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Adalet Bakanlığı Ceza Tevkif Evleri Genel Müdürlüğünün başlatmış olduğu okul yenileme projesinde Genel Müdürlüğün bilgisi dahilinde köy okulları bakım, onarım ve kütüphane oluşturulmasına yönelik Çalışmalar Muş E Tipi kapalı Ceza İnfaz Kurumu idaresi başkanlığında Haziran ayı içerisinde başlamıştır. Cezaevi personelinden oluşan ekip yılardır bakım ve onarımı yapılmayan köhne denilebilecek olan Çukurbağ İlköğretim Okulu’nun bakım, onarım ve boyama işlerini büyük bir özveriyle gerçekleştirerek çocuklarımızın yeni eğitim öğretim yılında daha güzel şartlarda eğitimlerine devam etmeleri sağlanmıştır.”HABER49

İlginizi Çekebilir

Hazal Öğretmen, Kapı Kapı Gezerek Köydeki Kadınlara Okuma Yazma Öğretiyor

Muş’un Varto ilçesindeki Tepe Köyü İlkokulunda müdür yetkili öğretmen olarak görev yapan Hazal Ateş Özden, …