ÇALIŞMALAR ÇİLEYE DÖNÜŞMEMELİ!

Kentimizde son iki yıldır devam eden altyapı ve üstyapı çalışmalarının yavaş ilerlemesi, kapatılan yolların haftalarca sürmesi vatandaşlara büyük sıkıntılar yaşatmakta…

Muş genelinde yapılan Altyapı ve Üstyapı projesi ile gözde bir kent halini alacak olan kentimiz çalışmaların yavaş ilerlemesi ile çileyi de beraberinde getiriyor.

Kentte geçen yıl başlayan ve bu yıl da devam eden altyapı beraberinde üstyapı çalışmaları ile kentin her tarafında yapılan kazılar nedeniyle vatandaşlar büyük sıkıntılar yaşamakta…

Kentin her tarafında kazılan yollar, devam eden çalışmalar var. Vatandaşlar kentin her tarafında yapılan çalışmalardan ve çalışmaların yavaş ilerlemesinden dolayı sıkıntılar yaşıyor. Kent merkezindeki çalışmalar Trafik çilesini de beraberinde getiriyor.  Kentin her tarafı tozdan dumandan geçilmiyor.

Evlerimizin, iş yerlerimizin balkonlarını ve camlarını bu sıcak havalarda açamaz olduk. Evlerin içine tıkılıp kalıyoruz. Kimse belediye çalışmıyor hizmet etmiyor diyemez. Fakat hemen hemen her sokak inşaat alanı gibi olduğu için bir yandan su kanalı, bir taraftan Elektrik, bir taraftan altyapı derken her taraf kazılı lakin çalışmalar yetersiz kalıyor ve yavaş işliyor diyebiliriz.

Özeleştiriye açık olmamız lazım. İnsanoğlu olarak tez canlıyız, rahatlığa o kadar çok alıştık ki bütün imkânlara her istediğimiz anda ulaşabildiğimiz için kazılmış çukur, çamur yollarda yürümek bizleri biraz zorluyor olmalı ki, veriyoruz sitemi, isyanı.

Vatandaş her zaman haklıdır. Hizmet ehli belediyelerimizin vatandaşımızı bu denli hizmetler ile donatması elbette vatandaşlarımızın beklentilerini de arttırıyor ve sitemleri de beraberinde getiriyor.

Yaz aylarında yapılması mantıklı olan bu çalışmalar bir an önce bitmeli. Bu mevsimde evde durma oranı olarak düşük olduğunu var sayarsak kışa ermeden yollarımızın bitmesini ümit ediyoruz. Kış ayında çektiğimiz yağmuru çamuru da işin içine katarsak işte o zaman Muş halkı için çile dolu günler başlamış olur.

Ben inanıyorum ki işin başında takipçisi olursak yapılan çalışmalar hızlanır ve bir an önce vatandaşlarımız rahata feraha kavuşur.

Muş Halkı olarak eminim ki belediyemizden ilgili kurum ve kuruluşlardan bu yeni yapılanma içinde şehrimizi, susuz, elektriksiz, ulaşımsız ve yolsuz bırakmadıkları için müteşekkir! Lakin sadece kazılan yerlerin bir daha kazılmamasını asfalt dökülmesi gereken yolların bir an önce yapılmasını tozun bir an önce ortadan kalkarak havası tertemiz mis gibi olan bu güzel şehrimizde, balkonlarını kullanabilmeyi hayal ediyor, gerçeğini de unutmamamız gerekiyor.

Güzel şehrimizde yapılan bu güzel projeler çok mantıklıdır. Lakin çalışmaların yavaş ilerlemesi hem esnafa hem de vatandaşlara zor anlar yaşatıyor. Sunulan projeler çok güzel fakat bu hal çileye dönüşmemeli.

İlginizi Çekebilir

Muş Emniyeti’nin başına tecrübeli isim: Engin Kaloğlu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla, Resmi Gazete’de yayımlanan kararlara göre, Emniyet Genel Müdürü İstihbarat Başkan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir