Bulanık ta Güvenlik Toplantısı

MUŞ(AA) – Muş’un Bulanık Kaymakam ve Belediye Başkanvekili Hacı Arslan Uzan, Bulanık ilçesinin terörden tümüyle temizlendiğini bildirdi.

Bulanık İlçe Güvenlik Kurulu Toplantısı, Kaymakam Uzan başkanlığında İlçe Halk Kütüphanesi Konferans Salonunda yapıldı.

Uzan, toplantıda yaptığı konuşmada, ilçedeki hayatın normale döndüğünü ve sağlanan huzur ortamının insanların bu yöndeki açılıklarını da ortaya koyduğunu belirtti.

İnsanların sağlanan huzur ortamıyla birlikte gece geç saatlere kadar sokaklarda dolaştığına, belediyenin düzenlediği sosyal, kültürel etkinliklere yoğun ilgi gösterdiğine işaret eden Uzan, şunları kaydetti:

“Artık eski Bulanık yok. Bulanık terörden temizlenmiş bir ilçe oldu. 2016 ve 2017’de teröre katılan hiçbir gencimiz yoktur. 2015’de gençlerimizi kandırıp dağa götürüyorlardı. Hepsi sizin ve bizim çocuklarımızdı. Biliyoruz ki eğitim hayatını sürdüremeyen gençlerimizin kaybı daha fazla. Burada emniyet, jandarma ve muhtarlar olarak bize düşen sorumluluğun farkında olup gereken hassasiyeti yerine getirelim. Bizimle işbirliği içinde olmanızı istiyorum. İlçemiz için huzur ve güvenliği sağlamak bizim elimizde.”

Toplantıya İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ömer Altaş, Emniyet Müdürü Mustafa Daştan, mahalle muhtarları ve ilgili sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

İlginizi Çekebilir

BİR SAHİPSİZ KENT…

Yaklaşık olarak 20 yıldan bu yana sizlere haber verme görevini layıkıyla yerine getirebilmek adına büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir