DOLAR 15,5518 % 0.47
EURO 16,2356 % 0.72
GRAM ALTIN 906,51 % 0,52
ÇEYREK A. 1.482,14 % 0,52
BITCOIN 29.562,80 0.63
SON DAKİKA

500 yatak kapasiteli yeni hastanenin projesi tamamlandı

Son Güncelleme :

18 Şubat 2022 - 17:39

500 yatak kapasiteli yeni hastanenin projesi tamamlandı

Muş’ta yapılması planlanan 500 yataklı yeni Devlet Hastanesinin proje çalışmaları tamamlandı.

2020 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından programa alınan 500 yataklı Devlet Hastanesinin yer tashihi yapıldıktan sonra projesi tamamlandı ve Sağlık bakanlığı tarafından kabul gördü. Yeni hastanenin projesinin tamamlandığını ve Sağlık Bakanlığı tarafından kabul gördüğünü sosyal medya hesabından duyuran Ak Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, “500 yatak kapasiteli hastane projemiz hayırlı olsun. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ve emeği geçem herkese teşekkür ederim” dedi.

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya da sosyal medya hesabından, “Hep birlikte daha güzel projelerde muvaffak olma dileğiyle memleketimize hayırlı olsun” mesajı verdi.

Ak Parti Muş İl Başkanı İbrahim Avcı da, “500 yatak kapasiteli hastane projemiz hayırlı olsun. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Bakanımız Sayın Fahrettin Koca, Valimiz Sayın İlker Gündüzöz, Milletvekilimiz Sayın Mehmet Emin Şimşek, Belediye Başkanımız Sayın Feyat Asya, İl Sağlık Müdürümüz Serdal Türkoğlu ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” sözlerini ifade etti.

İl Sağlık Müdürü Serdal Türkoğlu ise, “500 yataklı yeni Hastanemizin proje çalışmaları yüklenici firma tarafından tamamlanmış olup Bakanlığımıza teslim edilmiştir. Önümüzdeki günlerde yapım ihalesi bakanlığımız tarafından gerçekleştirilecek olup bu yaz inşallah ilk kazma vurulacaktır. Bu büyük yatırımın ilimize kazandırılmasında emeği olan Sağlık Bakanımız Sayın Prof. Dr. Fahrettin Koca ‘ya, Sayın Valimiz Doç. Dr. İlker Gündüzöz ‘e, Milletvekilimiz Sayın Mehmet Emin Şimşek’e, İl Başkanımız Sayın İbrahim Avcı’ya çok teşekkür ederiz. Bu tarihi yatırım ilimize hayırlı uğurlu olsun.” şeklinde konuştu.

500 yatak kapasiteli yeni hastane binasının hizmet vermesiyle kentin önemli bir ihtiyacın karşılanması planlanıyor.HABER49

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.