VALİ GÜNDÜZÖZ VE MUŞ!

Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, ilimizde iki yılını doldurdu. 26 Ekim 2018 tarihinde Cumhurbaşkanlığı kararı ile İlimize vali olarak atanan Sayın İlker Gündüzöz, 06 Kasım 2018 tarihinde Muş’ta göreve başladı.

Sayın Valimiz Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Muş ilinde başarılar ile dolu iki yılını tamamlamak üzere… Sayın valimiz Eğitim hayatı boyunca okuduğu tüm okulları birincilik ile bitirmiş, yerel yönetimler üzerine 7 kitap yazmış başarılı bir isim. İlk atandığında da özgeçmişine baktığımızda ben dahil tüm Muş’ta “Kayyum olarak geldi” düşüncesi uyandırmıştı.

Muş valilik sitesinden aldığım sayın valimizin özgeçmişini sizlerle paylaşarak yazıma devam etmek istiyorum:

DOÇ.DR. İLKER GÜNDÜZÖZ

MUŞ VALİSİ

“1970 yılında Eskişehir’de doğdu. İlk ve ortaokulu Gölcük’te, lise eğitimini Eskişehir’de tamamladı. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi kamu yönetimi bölümünden okul birincisi olarak mezun oldu. 1992 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu kaymakamlık sınavını birincilikle kazandı. 1993-1994 yıllarında, İngiltere’de dil ve mesleki konularda eğitim aldı. Afyon kaymakam adayı olarak başladığı meslek hayatına, Aksu (Isparta), Kozluk (Batman), Şiran (Gümüşhane), Almus (Tokat), Çamardı (Niğde), Karasu (Sakarya) ilçelerinde kaymakam olarak devam etti. 2008-2013 yılları arasında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde Daire Başkanı olarak görev yaptı. 2013 yılında İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri olarak atanmış; 29.12.2014’de I. Hukuk Müşaviri olarak görevlendirilmiştir. 20.06.2017 tarihli ve 2017/261 sayılı Müşterek Kararnameyle İller İdaresi Genel Müdürlüğüne atanmıştır. 27.10.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 26.10.2018 tarih ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararıyla Muş Valisi olarak atanarak 06.11.2018 tarihinde görevine başlamıştır.

Anadolu Üniversitesinde Maliye Teorisi Ana Bilim Dalında master (Köylerin Mali Yapıları), TODAİE Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalında master (Gençlik ve Siyaset), KTÜ İktisat Ana Bilim Dalında doktora (Belde Belediyelerinin Optimal Ölçek Sorunu) yaptı. Yerel Yönetimler, Kent ve Çevre Politikası Doçentidir.  Yayımlanmış bilimsel makale,  tebliğleri ve kitapları vardır.

Türk İdare Dergisi ile İdarecinin Sesi Dergisi yayın kurulu üyesidir. İş ve Çevre Sağlığı Derlemeleri Dergisi yayın kurulu üyesi, aynı zamanda derginin Çevre ve Çevre Politikaları Editörüdür. Türk İdare Derneği ile Türk İdareciler Vakfı üyesidir. İngilizce bilmektedir. Uzm. Dr. Meşide Hanımefendi ile evli olup iki çocuk babasıdır.”

Görüldüğü gibi sayın valimiz Doç. Dr. İlker Gündüzöz, başarılarla dolu bir özgeçmişe sahip. Sayın valimiz Muş’a ilk atandığında makam aracını kullanmadan konağından çıkarak esnafı ve vatandaşları ziyaret ederek makamına geldiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Sayın valimiz Muş’ta da güzel hizmetlere imza attı. Örnek verecek olursak “Murat Nehri Çevresi Tematik Rekreasyon Alanı ve Peyzaj” projesi kapsamında, Valilikçe tarihi köprü çevresine, yöresel ürünlerin üretimi, dezavantajlı kadınların çalışacağı üretim atölyesi, sergi alanı ve macera parkurları, yürüyüş yolları, seyir terası ile iskele inşa ediliyor. Önümüzdeki günlerde teslim edilmesi beklenen bu çalışmalar, kentin ekonomisine ve turizmine büyük katkılar sağlayacak.

Şimdi gelelim asıl konumuza; Sayın valimiz ilimizde bu kadar güzel hizmetlere imza atarken, siyasi mecrada bazı dedikodular dolaşıyor. Efendim neymiş, “Vali Bey kimse ile görüşmüyor. Vali Bey kimsenin randevusuna cevap vermiyor.”  Vali Bey aslında kimseye randevu vermiyor değil, yıllarca hiçbir proje üretmeden sadece Vali Beyin yanına gidip fotoğraf çektirip sosyal medyada da “Vali Bey ile görüştüm” süsü veren insanlara randevu vermiyor. Bence çok da iyi yapıyor. İlimizin büyük sıkıntılarından biri de bu, lafla peynir gemisi yürütmeye çalışan insanlar, sürekli memleketi düşünüyor, memleket için çalışıyor gibi ortalıkta beylik laflar edip mevzu icraata gelince paylaşımlarında bir faaliyet kırıntısı bile bulunamıyor.

Gayretli bir Vali’yi meşgul etmekten, şikâyetlerle, dedikodularla zamanını öldürmeye çalışmaktan başka da bir çalışmaları olmamıştır. Valilik makamı gidip çay içip, fitne fücurluk yapacağınız bir yer değil. Sayın Valimiz de muhakkak böylelerinin meramını anlamış ve bunlardan bıkmış olacak ki randevulara sınırlandırma getirmiş olabilir. Bu dedikoduları üretenler ne bekliyor acaba? Vali sahada olmasın, projeler ortaya koymasın, daha iyi bir Muş için çalışmasın bütün gün makamında oturup kim kimin kuyusunu kazmış, kim kimin işine taş koymuş, kim kimin çıkarlarını zedelemiş, bunları mı dinlesin?

Bir de oturup ne şirinliklerle, riya ile yalakalık yapanlar vardır. Uzun sözün kısası, çok uzattınız siz de. Bırakın bu dedikoduları. Bırakın da çalışarak yorulan Valimiz bir de sizin fitnelerinizle zaman kaybetmesin.

Artık susun…

İlginizi Çekebilir

Muş Emniyeti’nin başına tecrübeli isim: Engin Kaloğlu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla, Resmi Gazete’de yayımlanan kararlara göre, Emniyet Genel Müdürü İstihbarat Başkan …