Reklam
Reklam

KYK Öğrencilerine ‘Meddah’ ve ‘Karagöz-Hacivat’ Gösterisi

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) öğretim görevlisi tarafından, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında kalan öğrencilere yönelik Meddah ve Karagöz-Hacivat gösterisi yapıldı. MŞÜ Eğitim Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Geleneksel Tiyatro Sanatçısı Erdinç Öcal, KYK Gazi Danişment Erkek Öğrenci Yurdunda, “Meddah” ve “Karagöz-Hacivat” gösterisi yaptı. Gösteriyi, KYK İl Müdürü Emrullah Güler, […]

KYK Öğrencilerine ‘Meddah’ ve ‘Karagöz-Hacivat’ Gösterisi
KYK Öğrencilerine ‘Meddah’ ve ‘Karagöz-Hacivat’ Gösterisi
  • Yayınlanma1 Haziran 2018 12:50

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) öğretim görevlisi tarafından, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında kalan öğrencilere yönelik Meddah ve Karagöz-Hacivat gösterisi yapıldı.

MŞÜ Eğitim Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Geleneksel Tiyatro Sanatçısı Erdinç Öcal, KYK Gazi Danişment Erkek Öğrenci Yurdunda, “Meddah” ve “Karagöz-Hacivat” gösterisi yaptı. Gösteriyi, KYK İl Müdürü Emrullah Güler, yurt yöneticileri ve çalışanları ile öğrenciler ilgiyle izledi. Gösteri öncesinde seyircilere ‘Karagöz-Hacivat´ın ve ‘Meddah´ın tarihçesi ve anlamı hakkında açıklamalarda bulunan Dr. Öğr. Üyesi Öcal, oyunlardan örnekler sundu. Unutulmaya yüz tutan, kültürümüzün eşsiz değerlerinden olan bu sanatların geçmişle günümüz arasında bir köprü kurulmasına aracılık ettiğine dikkat çeken Dr. Öğr. Üyesi Öcal, bu köprünün özellikle Ramazan ayının manevi ikliminde hatırlanmasının değerleri genç nesillere tanıtma ve yaşatma adına olumlu bir adım olduğunu söyledi.

Gösteriyi izleyen öğrenciler ise, Öcal´a gösteri için teşekkürlerini ileterek, çok beğendiklerini belirttiler.HABER49