Karasu Nehri’ne düşen kız çocuğu için arama çalışması devam ediyor

Muş’ta Karasu Nehri’ne düşen Yağmur Özkan için ekipler tarafından başlatılan arama çalışmaları devam ediyor. Olay, 22 Şubat akşam 21.30 sıralarında Muş- Bingöl kara yolu istikametindeki Karasu Nehri’nde meydana gelmişti. Muş İMKB Lisesi öğrencisi 17 yaşındaki Yağmur Özkan, Karasu Nehri Köprüsü üzerinden suya düşmüş ve 5,5 saatlik arama çalışmasından sonuç alınamamıştı. 23 Şubat Sabah saatlerinde yeniden […]

Karasu Nehri’ne düşen kız çocuğu için arama çalışması devam ediyor
Karasu Nehri’ne düşen kız çocuğu için arama çalışması devam ediyor
Haber49 Editör
  • Yayınlanma26 Şubat 2022 12:43

Muş’ta Karasu Nehri’ne düşen Yağmur Özkan için ekipler tarafından başlatılan arama çalışmaları devam ediyor.

Olay, 22 Şubat akşam 21.30 sıralarında Muş- Bingöl kara yolu istikametindeki Karasu Nehri’nde meydana gelmişti. Muş İMKB Lisesi öğrencisi 17 yaşındaki Yağmur Özkan, Karasu Nehri Köprüsü üzerinden suya düşmüş ve 5,5 saatlik arama çalışmasından sonuç alınamamıştı. 23 Şubat Sabah saatlerinde yeniden arama çalışması başlatan ekipler, Yağmur’u nehirde aramayı sürdürüyor.

Polis, UMKE, AFAD, sağlık ve itfaiye ekiplerinin de katıldığı aramaya Bitlis İl Emniyet Müdürlüğünde görevli kurbağa adamlar ve Van Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Arama ve Kurtarma Birliği de destek veriyor. Yağmur’un suya düştüğü haberini alan sınıf arkadaşları da bölgeye gelerek nehir kenarında bekleyişlerini sürdürüyor.

Yağmur için bölgeye geldiğini anlatan sınıf arkadaşı İbrahim Güler, “iki yıllık sevdiğimiz bir sınıf arkadaşımızdı. Ne olduğunu bizde anlamadık. Sabah haber geldi ve sınıftaki kız arkadaşlarımız ağlamaya başladı. Sonra bizde durumu öğrendik. Sınıfça sevilen bir arkadaşımızdı. Yüzü sürekli gülüyordu. Hiçbir zaman bir sıkıntısını görmedik. Herkesle arası iyi bir insandı. Duyduğumuzda bizde şaşırdık. Kız arkadaşlarımızı ailesinin evine bıraktık. Buraya geldik ve arkadaşlarımızla buradaki görevli ağabeylere yardım edilecek bir iş varsa onları yapalım dedik” diye konuştu.

Yağmur için arama çalışmaları sürdürülüyor.HABER49